Zamknij
REKLAMA

wtorek, 21.04, godz. 18:30

Od 21.04.2020 do 21.04.2020

Muzeum Miasta Gdyni

Bilety: wstęp wolny

W tym roku odbędzie się 12. edycja łódzkiego festiwalu Soundedit. Mimo, że nasze miasto od Łodzi oddalone jest niemal 400 km, to również w Gdyni będzie można poczuć festiwalową atmosferę. W ramach wydarzenia w Gdyni będzie miała miejsce seria spotkań z wybitnymi producentami muzycznymi. Będzie można wysłuchać opowieści o pracy w studiu, koncertach, wykonawcach i o wszystkim tym, czym jest rzemiosło ludzi decydujących o kształcie artystycznym płyt, singli i przebojów. Spotkaniom towarzyszyć będą projekcje filmowe oraz koncerty. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 17 marca.

- Bardzo się cieszę na tę współpracę. Festiwal Soundedit w tym roku będzie miał już dwunastą edycję. Staramy się transferować nasze dokonania i doświadczenia, ze szczególnym akcentem na wątek edukacyjny, do innych miast. Miasto Gdynia okazało się być niezwykle otwarte i gościnne. Kreatywna atmosfera zachęca do aktywnego działania – powiedział Maciej Werk, dyrektor Festiwalu Soundedit.

Pierwsze wydarzenie odbędzie się w Sali Kinowej Muzeum Marynarki Wojennej, 17 marca, o godz. 18.30.
 
Jego bohaterami będą: Daniel Lanois i Brain Eno. To nie tylko wybitni, jeśli nie najwybitniejsi producenci muzyczni, lecz również artyści i współpracownicy. Obydwaj zostali uhonorowani statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem”, nagrodą Soundedit. Ich dorobek artystyczny oraz producencki jest doceniany i szanowany na całym świecie.

W pierwszej części zostanie wyświetlony film w reżyserii Daniela Lanoisa, pt.: „Here Is What Is”. To dokument, w którym artysta prezentuje swoje metody pracy oraz sposób, w jaki podchodzi do procesu tworzenia. Po projekcji widzowie wezmą udział w panelu pt.: „Kim jest producent muzyczny?”.

Spotkanie w Muzeum Miasta Gdyni poprowadzi Piotr Metz. O tym, jaką rolę we współczesnym przemyśle muzycznym pełni producent muzyczny opowiedzą: Leszek Biolik – muzyk, kompozytor, aranżer i producent muzyczny, również wyróżniony „Człowiekiem ze Złotym Uchem” oraz Maciej Werk – założyciel i wokalista zespołu Hedone, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, ale przede wszystkim pomysłodawca i organizator Festiwalu Soundedit.

Drugie ze spotkań nosi tytuł: „Gwiazdy ze stolicy, cynicy z Wybrzeża”. Odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni, 21 kwietnia, o godz. 18.30.

Będzie to dyskusja na temat różnic kulturowych oraz mentalnych. Różnic, jakie występują pomiędzy scena? trójmiejska?, a reszta? kraju w podejściu do działań? artystycznych. Panel dotknie zatem nie tylko tematów muzycznych.

Spotkanie prowadzić będzie Kamil Wicik, a udział wezmą: Grzegorz Brzozowicz – dziennikarz muzyczny, Jędrzej Kodymowski – wokalista, muzyk, kompozytor i instrumentalista, pochodzący z Gdyni, Michał Miegoń – gdyński animator sceny muzycznej oraz Adam Toczko – producent muzyczny, laureat nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem”.

Następnie uczestnicy zostaną zaproszeni na koncert trójmiejskiego zespołu Kwiaty.
 
„Eno na Ksie?z?ycu” – to tytuł trzeciego ze spotkań, które odbędzie się 11 maja, o godz. 19.00, w Gdyńskim Centrum Filmowym – sala Goplana.

Spotkanie poprowadzi Piotr Metz, a w panelu udział wezmą: Maciej Polak – muzyk, kompozytor i miłośnik syntezatorów znany z analogia.pl, PinPark oraz Michał Jeziorski – trójmiejski muzyk związany z zespołami i projektami: Ptah, Spika, Miastofonia, Molto Delay. Spotkanie będzie poświęcone jednemu z najwybitniejszych producentów muzycznych na Świecie – Brianowi Eno.

Dyskusja toczyć się? będzie wokół albumu „Apollo” z 1983 r., który stał się? niekwestionowaną ikona? muzyki ambient. Integralna część spotkania, to nawiązanie do rozmowy, jaka? przeprowadził Piotr Metz z Brianem Eno podczas Festiwalu Soundedit w 2016 r. Po dyskusji widzowie będą mogli wysłuchać koncertu projektu Apollos.

Apollos to część większego cyklu kameralnych występów sygnowanych przez Festiwal Soundedit – „Fortepiany Wolności”.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy: [email protected], tel. 58 527 49 08 (pon.-pt. godz. 8.00-15.00).

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit to unikatowe w skali światowej wydarzenie, które odbywa się już po raz dwunasty w Łodzi. Festiwal jest dedykowany producentom muzycznym oraz miłośnikom muzyki. Festiwalowi towarzyszy wiele koncertów i imprez. Odbywają się liczne spotkania, warsztaty i prelekcje. Dzięki obecności najwybitniejszych międzynarodowych i krajowych przedstawicieli produkcji muzycznej ostatnie edycje imprezy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem zarówno mediów, jak i publiczności. Organizatorzy dbają, by koncerty na Festiwalu Soundedit zawsze były niepowtarzalne.

12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie się w dniach 22-25 października w Łodzi.

Więcej informacji: https://soundedit.pl.

 

(hs za: UM Gdyni/fot. mat.prasowe organizatora)


poniedziałek, 3 sierpnia 2020sobota, 8 sierpnia 2020

wtorek, 4 sierpnia 2020

środa, 5 sierpnia 2020

czwartek, 6 sierpnia 2020

czwartek, 6 sierpnia 2020

piątek, 7 sierpnia 2020

sobota, 8 sierpnia 2020

sobota, 8 sierpnia 2020