Zamknij
REKLAMA

czwartek, 26.03, godz. 12:00

Muzeum Miasta Gdyni online

Bilety: wstęp wolny

Niedawno minął rok od czasu rozpoczęcia współpracy pomiędzy Muzeum Miasta Gdyni a Galerią Klif!

Liczne wystawy, konkursy oraz popularyzacja bogatej historii Gdyni zaowocowały nagrodą Galion Gdyński dla Galerii Klif za różnorodne i inspirujące działania w dziedzinie kultury oraz wystawy prezentujące unikatowe fotografie i obiekty organizowane we razem z Muzeum Miasta Gdyni.

Galiony to nagroda przyznawana w Gdyni od 1995 roku. Kandydatury do Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdyni Galion Gdyński może zgłosić każdy. Wyboru nominowanych dokonuje Kapituła, o ostateczną decyzję podejmuje Prezydent Gdyni. Jest przyznawana w kategoriach: kreacja artystyczna, animacja kultury, debiut artystyczny oraz mecenat kultury. W poprzednich latach nagrody w kategoriach mecenatu kultury otrzymali: Ströer Polska - za wspieranie działalności edukacyjnej Gdyńskiej Szkoły Filmowej (za rok 2018), firma „Kopoczyński adwokaci i radcowie prawni” (za rok 2017) oraz Remontowa Lighting Technologies S.A. (za rok 2016).

Docenienie naszych działań tą piękną nagrodą w postaci Gdyńskiego Galionu to dla nas przede wszystkim satysfakcja, ale też potwierdzenie, że warto stawiać na działania nietuzinkowe. Ciepły odbiór tej aktywności przez naszych Klientów już był dla nas nagrodą, a teraz otrzymujemy tytuł Mecenasa Kultury, co jest zaszczytem i jednocześnie zobowiązaniem do organizacji kolejnych projektów. Dziękuję za przyznany tytuł i obiecuję Państwu, naszym klientom, gdynianom, kolejne niesamowite przeżycia! - mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif.

Pierwsza z wystaw, która została przygotowana na 93. Urodziny Gdyni, pokazywała krajobrazy na styku lądu i morza. Druga była poświęcona motoryzacji, trzecia dawnej Gdyni na plaży, czwarta gdyńskim uczniom i szkołom. Piąta zawierała zdjęcia wybranych bohaterek i bohaterów Gdyni. Organizowane są też oprowadzania kuratorskie, będące okazją do poznania niesamowitych historii, towarzyszących prezentowanym zdjęciom. Muzeum Miasta Gdyni i Galeria Klif podpisały umowę o stałej współpracy do czerwca 2021 roku.

WYSTAWY MUZEUM MIASTA GDYNI I GALERII KLIF DOSTĘPNE ONLINE!

Choć Klif, podobnie jak inne miejsca, ograniczył mocno działalność, by zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa, Galeria - wraz z Muzeum Miasta Gdyni - ma dla przyjaciół i miłośników miasta ciekawą i inspirującą niespodziankę. Taką, która pozwoli spędzić czas zgodnie z zaleceniami bezpieczeństwa, a jednocześnie lepiej poznać historię “miasta z morza i marzeń” i jego szykownych mieszkańców.

Jak spędzić czas ciekawie mimo siedzenia w domu? Galeria Klif i Muzeum Miasta Gdyni zapraszają do obejrzenia zbiorów z dotychczasowych wystaw organizowanych w Klifie, opartych o muzealne zbiory, w formie cyfrowej z opisami. Jak powstawała Gdynia? Jakie były najpiękniejsze gdyńskie automobile? Jak prezentowała się przez lata moda plażowa i szkolna? Jacy mieszkańcy zasłużyli na miano bohaterów? Odkryj 150 zdjęć z historią miasta i ludzi!

Inicjatywa Muzeum Miasta Gdyni i Galerii Klif jest bezpłatna, a wszystkie dotychczasowe wystawy zostaną udostępnione w formie zdjęć wraz z opisami, z możliwością darmowego pobrania w jakości HD oraz wykorzystywania na własne potrzeby. To wspaniała okazja w zagłębienie się w międzywojennej historii Gdyni i jej mieszkańców. Zbiory będą dostępne na stronie http://gdyniawsieci.pl/.

Podobną możliwość dają najbardziej znane muzea na świecie tj. nowojorskie MET, londyńska National Gallery i krakowskie Muzeum Narodowe. Zbiory z wystaw publikowane będą wedle poniższego harmonogramu:

23.03 (poniedziałek) godz. 12:00 Jazda – motoryzacyjna historia Gdyni

26.03 (czwartek) godz. 12:00 Historia szkolnego mundurka

29.03 (niedziela) godz. 12:00 Piasek, woda, moda

Kwiecień: Na Styku Morza i Lądu oraz Bohaterowie Gdyni

Udostępnienie digitalowej wersji zbiorów ze wspólnych wystaw Klifu i Muzeum wpisuje się idealnie w tegoroczną nagrodę, jaką otrzymała Galeria Klif - Galion Gdyński w kategorii mecenat sztuki.

– Widzimy, że gdynianki i gdynianie cieszą się z dostępu do kultury w miejscach nieoczywistych i motywuje ich to do szukania większej ilości informacji na temat dziejów miasta - komentuje Michał Miegoń z działu promocji Muzeum Miasta Gdyni - Prezentowane w Galerii Klif zdjęcia pochodzą z archiwalnych zbiorów Muzeum Miasta Gdyni i dzięki tym wystawom zyskują drugie życie.

 

(hs za: Muzeum Miasta Gdyni)


niedziela29 marca

poniedziałek30 marca

wtorek31 marca

środa1 kwietnia

piątek3 kwietnia

sobota4 kwietnia

niedziela5 kwietnia

poniedziałek6 kwietnia

wtorek7 kwietnia

środa8 kwietnia

wtorek14 kwietnia

środa15 kwietnia

czwartek16 kwietnia

piątek17 kwietnia

sobota18 kwietnia

niedziela19 kwietnia

wtorek21 kwietnia

czwartek23 kwietnia

piątek24 kwietnia

sobota25 kwietnia

niedziela26 kwietnia

środa29 kwietnia

sobota9 maja

niedziela10 maja

poniedziałek11 maja

czwartek14 maja

sobota16 maja

niedziela17 maja

sobota23 maja

niedziela24 maja

poniedziałek25 maja
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone