Zamknij

sobota, 04.07, godz. 10:00

Od 4.07.2020 do 4.07.2020

Gdynia

Bilety: wstęp wolny

Gdynia Design Days to topowy nadbałtycki festiwal designu. Każda edycja jest pretekstem do poruszania zagadnień związanych z szeroko pojętym projektowaniem w kontekście zmian, jakie zachodzą w naszym otoczeniu.
W tym roku niestety sytuacja wymusiła przeniesienie wydarzenia do sieci.

Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. Obfitujący w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje, program skierowany jest zarówno do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu. Gdynia była zawsze przez kilka letnich dni najlepszym miejscem spotkań branży projektowej.

Proponowane w czasie GDD wystawy, warsztaty, wykłady i dyskusje dotykają takich tematów jak: technologia, projektowanie procesów, ekologia, wzornictwo, moda, architektura, rozwój miast czy rzemiosło. Festiwal w swojej działalności łączy branżę projektową z biznesem. To wydarzenie dla profesjonalistów oraz wszystkich tych, którzy fascynują się projektowaniem i są ciekawi zmian, jakie zachodzą w dynamicznie rozwijających się społeczeństwach.
 
Festiwal GDD to 365 dni pracy. W tym roku w czasie imprezy przygotowano wartościowe treści i spotkania z wyjątkowymi ludźmi, a wszystko po to, aby stworzyć kreatywną platformę wymiany myśli.

Organizatorzy cieszyli się, że i w tym roku wiele osób przyjedzie do Gdyni w czasie imprezy, ale niestety musieli zmienić plany. Przez pandemię koronawirusa tegoroczne GDD odbędą się online.

- Zawsze z niecierpliwością czekamy na kolejne, letnie edycje naszych Gdynia Design Days. Niestety w tym roku, ze względu na okoliczności, na festiwalu spotkamy się w trochę innej formie, bo tym razem online. Obiecujemy, że nadal będzie ciekawie i inspirująco, dlatego serdecznie Państwa zapraszamy: przyłączcie się do nas w sieci! - apeluje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent ds. gospodarki.
 
To będzie wyjątkowe wydanie Gdynia Design Days na czas kryzysu. Niepewność i zmienność zmusza do skupienia się na prawdziwych wartościach, które dla każdego w tej chwili mają inne oblicze. 
 
W czasie festiwalu odbędzie się kontynuacja globalnej dyskusji pod hasłem UWAGA. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, nowe technologie i narzędzia online będą wspierać rozpowszechnianie scenariuszy przyszłości i roli projektowania. Dobra wiadomość jest taka, że wszyscy, niezależnie od tego gdzie będą, mogą skorzystać z ogromnej wiedzy, jaką co roku serwuje festiwal.
 
„Wierzymy, że projektowanie jest narzędziem zmiany. Chcemy inspirować do działania biznes, projektantów i naszych odbiorców w oparciu o projektowanie jako metodę skutecznego i zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że otwartość umysłu i uważne podejście może zaprowadzić nas do nowych rozwiązań, których dziś tak bardzo potrzebujemy” - podkreślają organizatorzy festiwalu Gdynia Design Days.
 
 
Więcej szczegółów na temat wirtualnej wersji Gdynia Design Days już wkrótce na stronie  www.gdyniadesigndays.eu


GDD2020 #UWAGA

Kiedy? 4-11 lipca 

Gdzie? Na stronie www.gdyniadesigndays.euFacebooku oraz na Instagramie


sobota, 11 lipca 2020

niedziela, 12 lipca 2020