Zamknij
REKLAMA

Dary Ziemi 2020 - Gdynia Kolibki

Dary Ziemi 2020 - Gdynia Kolibki
  • czwartek  września, 10:00
  • 25.09.2020
  • Kolibki
Poczuj wyjątkowy klimat na największym pikniku rodzinnym, zrelaksuj się na łonie natury i poznaj bogactwo rolne i kulturalne Kaszub to wszystko na imprezie z długoletnią tradycją – Dary Ziemi w Gdyńskim Parku Kolibki.

25 – 27 września

Rozpoczęcie o godz. 10:00

Odbywający się co roku pod koniec września Dary Ziemi są połączeniem prezentacji, sprzedaży i promocji zdrowych produktów pochodzących z Polski, jesiennej oferty ogrodniczej, regionalnego rzemiosła z rodzinnym piknikiem, beztroską biesiadą przy ognisku i artystycznym programem inspirowanym polskim folklorem. To wydarzenie, na którym świetnie bawią się różne pokolenia i całe rodziny – każdy, kto chce poczuć się bliżej natury i poznać skarby polskiej ziemi.

Poznaj Kaszuby… od kuchni!

Tegoroczna edycja Darów Ziemi zabierze uczestników w kulinarną i kulturalną podróż po Kaszubach – rodzimym regionie wielu mieszkańców Trójmiasta i okolic. Kaszuby mają do zaoferowania ogromne bogactwo produktów spożywczych, owoców i warzyw oraz interesującą kulturę i unikalne rzemiosło. Na Darach Ziemi zarówno przyjezdni goście, nowi mieszkańcy Kaszub, jak i Ci rezydujący tu z dziada pradziada poznają bliżej typową kuchnię, sztukę rzemieślniczą i kulturę muzyczną i taneczną tego regionu, ciesząc wszystkie zmysły przez degustację tradycyjnych produktów i uczestniczenie w koncertach, biesiadach i warsztatach.

Degustacja smakołyków i jesienne zakupy

Dary Ziemi to przede wszystkim wydarzenie poświęcone tradycyjnej, zdrowej, ekologicznej polskiej żywności – płodom rolnym, owocom i warzywom. Do Parku Kolibki co roku zjeżdżają setki wystawców z całego kraju, od Kaszub, Warmii i Mazur przez Wielkopolskę po Bieszczady, Podlasie, Podhale. Przez dwa dni możliwe jest degustowanie fenomenalnych produktów przygotowanych według staropolskich receptur i regionalnych smakołyków – miodów zwykłych i pitnych, nalewek, win, wędlin, serów, ryb, przetworów warzywnych i owocowych, ciast, andrutów i sękaczy. Oczywiście można także uzupełnić spiżarnię na jesień, kupując produkty bezpośrednio od dostawców.Dary Ziemi to doskonała okazja na degustację i zakup produktów ekologicznych, mających certyfikaty poświadczające brak konserwantów i ulepszaczy, a także naturalnych, pochodzących wprost z sadów, pasiek, wędzarni.Poza ofertą spożywczą, prezentowane i sprzedawane są jesienne kwiaty, z wrzosami w licznych odmianach na czele, a także sprzęt ogrodniczy oraz rzemieślnicze wyroby konfekcyjne, jak ubrania z lnu, naturalna biżuteria z kamieni, szkła i bursztynów, dodatki i akcesoria, tekstylne zabawki, wyroby i tekstylia do przyozdobienia stołów i kuchni. Na wydarzenie zapraszani są utalentowani artyści i rzemieślnicy reprezentujący zarówno tradycyjny, folklorystyczny styl, jak i bardziej nowoczesny czy awangardowy.

Biesiadnie i artystycznie

Po dobrym napitku i strawie, szukający wytchnienia uczestnicy odpoczną w strefie relaksu pod chmurką lub zabawią się na tradycyjnej, polskiej biesiadzie przy ognisku. Przez cały weekend czeka na nich też ciekawy program artystyczny pełen folklorystycznych dźwięków, muzyki ogrodowej, popisów zespołów tanecznych i muzycznych rodem z Kaszub.

Atrakcje dla dzieci

Najmłodsi nie będą się nudzić w Kolibkach, bo jak co roku czekają na nich liczne atrakcje: przejażdżki na konikach i kucykach, pokazy magii, kreatywne zabawy, warsztaty plastyczne, animacje, puszczanie baniek mydlanych i inne niespodzianki. Z pewnością znajdą też dla siebie wiele smakołyków wśród stoisk z regionalną żywnością.

Trzy tematyczne polany.

Na czas Darów Ziemi urokliwy, pełen zieleni teren Parku Kolibki zostaje podzielony na trzy strefy – tematyczne polany. Na Polanie Eko czekają na gości wyroby z drobnych gospodarstw ekologicznych, na Polanie Biesiadnej można skosztować tradycyjnych specjałów polskich oraz odpocząć przy ognisku,  na Polanie Ogrodowej prezentują swoją jesienną ofertę szkółki i firmy ogrodnicze.

Zacznij dobrze jesień z Darami Ziemi! Wypocznij, zrelaksuj się i uzupełnij zapasy na zimę o wyjątkowe dary wprost od Matki Natury.

Informacja o biletach

Bilet wstępu dla dorosłych - 8 zł.

Seniorzy i emeryci – 6 zł ( dla seniorów w piątek wstęp bezpłatny)

Dzieci pow. 12 roku życia – 6 zł

Dzieci do lat 12 - wstęp wolny.

 

(hs za: Dary Ziemi)

październik 2020


4.09 piątek 31.01 niedziela
Carboland. Nowa wystawa w Muzeum Emigracji

Carboland. Nowa wystawa w Muzeum Emigracji

4 września 2020  - 31 stycznia 2021

Czytaj więcej
27.10 wtorek
PAŹDZIERNIK w Muzeum Miasta Gdyni
30.10 piątek
PAŹDZIERNIK w Muzeum Miasta Gdyni

listopad 2020


29.11 niedziela
Fado

Fado

29 listopada 2020 

Czytaj więcej

grudzień 2020