Zamknij
REKLAMA

sobota, 01.08, godz. 11:00

Od 1.08.2020 do 1.08.2020

Bulwar Nadmorski

Bilety: wstęp wolny

Słoneczna pogoda, piękne okoliczności przyrody i dobra lektura. Dla wielu to przepis na idealne lato. Z podobnego założenia wychodzi Gdynia, gdzie po raz kolejny na bulwarze Nadrmorskim i w Muszli na placu Grunwaldzkim zagości Plener Literacki. Dla miłośników czytelnictwa to okazja do spotkania z interesującymi autorami oraz rozszerzenia swojej biblioteczki o nowe tytuły.

Plener Literacki w Gdyni odbędzie się już w najbliższy weekend. Wydarzenie rozpocznie się już w piątek 31 lipca i potrwa do niedzieli 2 sierpnia.

Jak co roku program wypełniony jest spotkaniami z ciekawymi autorami oraz osobistościami ze świata literatury. Specjalnie na tę okazję do Gdyni przyjadą m.in. Łukasz Orbitowski, który promować będzie swoją najnowszą książkę pt. „Kult”, Nina Majewska-Brown, autorka książek osadzonych w realiach obozu zagłady w Auschwitz, czy Tomasz Organek, popularny muzyk, który opowie o swoim debiucie prozatorskim „Teoria opanowywania trwogi”. W programie znalazły się również dwa spotkania połączone z premierą książki. W piątek Iwona Partyka zaprezentuje niezwykłą, wypełnioną kaszubskim realizmem magicznym książkę „Teodor Hoppe idzie do nieba”, natomiast w sobotę Małgorzata Starosta przybliży nam swoją właśnie wychodzącą powieść „Wesela nie będzie!”.

Wśród zaproszonych gości znajdują się także: Jakub Ćwiek, Barbara Kosmowska, Ziemowit Szczerek, Marcin Kącki, Janusz Leon Wiśniewski, Maciej Siembieda, Jakub Szamałek, Adrianna Trzepiota, Stefan Szczepełek, Aleksandra Tyl, Iwona Kienzler, Małgorzata Starosta oraz Iwona Partyka.

Dokładny czas i miejsce spotkań z wybranymi autorami sprawdzić można w pełnym programie Pleneru Literackiego.

fot. materiały promocyjne organizatora

Specjalne miejsce na Plenerze Literackim mieć będzie Nagroda Literacka Gdynia. Na stoisku NLG będzie możliwość zapoznania się z publikacjami dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych. To świetna okazja, by przybliżyć sobie najlepszą literaturę w kraju, jeszcze przed werdyktem kapituły nagrody.

Ci, których spotkania i rozmowy z gośćmi zainspirują do zakupu nowych pozycji, będą mogli uczynić to na jednym z 60 plenerowych stoisk. Swoją ofertę zaprezentują m.in.: Akapit Press, Kameleon, Sonia Draga, Debit, Vectra, Wydawnictwo MG, Bellona, Albatros, Wydawnictwo Literatura, Adamada, Agora, Książkowe Klimaty, Afera, Czarne, Karakter, Wielka Litera, Świat Książki, Magia Słowa/Solis, Claroscuro, Insignis, Fabryka Słów, Olesiejuk, Grupa Helion, Powergraph, Świadomi Wydawcy, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Wydawnictwo Jedność, Novae Res, Literatura Inspiruje, Timof.pl, Buka, Format, Tako, Albus, DrugaNoga, Kultura Gniewu, Wydawnictwo Literackie i Wydawnictwo ZNAK. Całość uzupełni Księgarnia Świat Książki. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

Plener Literacki rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 12:00. Atrakcje i otwarcie stoisk zaplanowano do godziny 19:00. W sobotę i niedzielę, 1 i 2 sierpnia, z książką spotkamy się w godzinach 11:00 – 19:00.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Historia i Kultura oraz Miasto Gdynia.

 

(hs za: UM Gdyni/fot. Magdalena Czernek (archiwum)


poniedziałek, 3 sierpnia 2020sobota, 8 sierpnia 2020

środa, 5 sierpnia 2020

czwartek, 6 sierpnia 2020

czwartek, 6 sierpnia 2020

piątek, 7 sierpnia 2020

sobota, 8 sierpnia 2020

sobota, 8 sierpnia 2020
TEST