Zamknij
REKLAMA

Wybudowali drugi najdłuższy most w Europie. Teraz postawią mieszkania w Gdyni [ZDJĘCIA]

17:44, 05.06.2022 | hs za: PR Expert
Skomentuj
REKLAMA

Bouygues Immobilier podpisał umowę na generalne wykonawstwo swojej premierowej inwestycji w Gdyni – Żeromskiego 7. Siedmiokondygnacyjny budynek niedaleko Skweru Kościuszki wybuduje Mota-Engil Central Europe, która jest częścią Grupy Mota-Engil odpowiedzialnej m.in. za budowę mostu Vasco da Gamy w Portugalii, drugiego najdłuższego mostu w Europie.

31 maja 2022 roku firma Mota-Engil Central Europe rozpoczęła prace przy Żeromskiego 7, budynku kategorii premium w portfolio Bouygues Immobilier Polska. Żeromskiego 7 zlokalizowane będzie w samym centrum Gdyni, 300 metrów od Placu Kaszubskiego, 650 metrów od Skweru Kościuszki i 1,1 km od gdyńskiej plaży.

30 największa grupa budowlana w Europie

Budynek przy Żeromskiego 7 wybuduje firma, która jest liderem na rynku. Mota-Engil Central Europe działająca w Polsce od 25 lat jest częścią Grupy Mota-Engil, która w branży istnieje od 1946 roku. Mota-Engil jest odpowiedzialna m.in. za budowę mostu Vasco da Gamy, który jest drugim najdłuższym mostem w Europie (17,2 km).

- Niezwykle cieszymy się, że Bouygues Immobilier, jeden z wiodących deweloperów w Europie, docenił nasze doświadczenie i know-how w realizacji inwestycji kubaturowych. Prestiżowy projekt Żeromskiego 7 będzie realizowany z dbałością o najmniejsze detale, co z pewnością zapewni świetny efekt końcowy i zadowolenie przyszłych mieszkańców. Jesteśmy pewni, że doświadczenie naszych pracowników przyczyni się do najwyższej jakości lokali oferowanych w gdyńskiej inwestycji - mówi Maciej Michałek, prezes zarządu Mota-Engil Central Europe.

W Polsce Mota-Engil zaczynała w 1997 roku od budowy i odbudowy obiektów mostowych zlokalizowanych w ciągu autostrady A4. Mota-Engil Central Europe odpowiedzialna jest m.in. za przebudowę autostrady A4 na odcinku Balice-Opatkowice, budowę odcinków trasy S8, rozbudowę lotniska w Lublinie, czy realizację parkingu podziemnego pod pl. Nowy Targ we Wrocławiu.

- Powierzamy nasz premierowy projekt w Gdyni, Żeromskiego 7, firmie, za którą stoi nie tylko doświadczenie, ale również prawie 80-letnia tradycji całej Grupy Mota-Engil. Jesteśmy pewni, że generalny wykonawca odwzoruje naszą wizję budynku, który dla nas stanowi kwintesencję nowej klasyki – mówi Krzysztof Foder, dyrektor regionalny Bouygues Immobilier Polska.

Żeromskiego 7 – budynek z duszą gdyńskiej moderny

Żeromskiego 7 to pierwsza inwestycja Bouygues Immobilier w Trójmieście. Budynek powstanie na wysokości drugiego basenu portowego. W bliskiej okolicy znajdują się główne punkty i symbole miasta, jak skwer Kościuszki (8 minut spacerem), statek Dar Pomorza i okręt ORP Błyskawica (12 minut spacerem), plaża miejska (14 minut spacerem) i stacja Gdynia Główna (15 minut spacerem).

Żeromskiego 7 to 77 mieszkań o układach od 1 do 3 pokoi. Do większości lokali będą przynależeć ogrody lub balkony, a do tych położonych na ostatnim piętrze – komfortowe tarasy.

– Wysokiej klasy projekt architektoniczny nawiązuje do modernizmu, w eleganckiej białej szacie, zgodnie z duchem Gdyni. Budynek zostanie wyposażony w rozwiązania ekologiczne i nowoczesne technologie, a części wspólne z elementami art déco oraz dodatkowe elementy artystyczne dodadzą mu charakteru – podsumowuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. Jak dodaje, najsilniejsze inspiracje gdyńskim modernizmem zobaczymy m.in. w formach balustrad balkonowych oraz portalu wejściowego do budynku.

Na jednej ze ścian budynku pojawi się również mural „Bon Voyage” („Miłej podróży”) przywodzący na myśl pocztówkę z nadmorskiego miasta. Projekt o wymiarach 18 na 10 metrów to obraz transatlantyku z unoszącymi się kłębami pary i pasażerami gotowymi do drogi.

Wnętrza budynku również będą inspirowane morską podróżą, tym razem ostatnim polskim transatlantykiem TSS Stefan Batory. Zaokrąglenia, biel, lastryko, geometryczne motywy w kaflach, eleganckie ciemne drewno i czarne detale to nawiązanie do modernizmu. Zaś elementy art déco to rzeźbione formy lamp, miedziane i złote detale, a także autorski ornament pod sufitem przywołujący na myśl rybie łuski.

W Żeromskiego 7 to także ekologia. Deweloper zapewni m.in. panele fotowoltaiczne, nawiewniki w oknach z funkcją antysmogową czy system retencji wody opadowej z możliwością wykorzystania jej do podlewania zielonych części wspólnych. Na terenie inwestycji znajdzie się oczko wodne i rodzime gatunki roślin. Bezpieczeństwo mieszkańcom zapewni inteligentny system wideodomofonowy z 7-calowymi odbiornikami w mieszkaniach.

Żeromskiego 7 to premierowa inwestycja Bouygues Immobilier Polska w Trójmieście.

Deweloper do tej pory zrealizował 58 projektów mieszkaniowych i 8100 mieszkań oraz lokali usługowych w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Obecnie prowadzi prace na pięciu budowach: dwóch we Wrocławiu (Le Vert, Perspective) i trzech w Warszawie (Aparté Mokotów, Essentiel Talarowa i Osiedle Lumea). Niedawno Bouygues Immobilier ogłosił start nowego osiedla na warszawskim Bemowie – M Bemowo, a także inwestycji premium zlokalizowanej w centrum Wrocławia - Sienkiewicza Résidence.

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 58 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 8100 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® - międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.

 

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).

 

(hs za: PR Expert)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%