Zamknij
REKLAMA

Nowe Groty dla pomorskich terytorialsów

21.54, 16.09.2022 hs za: por. Tomasz Klucznik Oficer prasowy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej/ Foto: 7 PBOT
Skomentuj
REKLAMA

Podczas szkolenia 72 Batalionu Lekkiej Piechoty z Malborka, które było realizowane w ostatni weekend 27-28 sierpnia 2022 r. na strzelnicy w Gronajnach, żołnierze przestrzeliwali karabinki GROT. To nowe uzbrojenie, które powiększyło zasoby batalionu, będzie z powodzeniem wykorzystywane przez żołnierzy, którzy rozpoczęli służbę w naszej brygadzie.

Malborski batalion w ostatnim czasie otrzymał kolejną partię karabinków MSBS GROT w najnowszej wersji A2. Możemy je odróżnić od poprzednich, przede wszystkim dzięki przedłużonemu łożu, które osłania regulator gazowy. Tą pachnącą nowością broń przed przydzieleniem żołnierzom należało sprawdzić. W tym celu kolejne szkolenie rotacyjne zorganizowano na strzelnicy w Gronajnach.

Instruktorzy wpierw skontrolowali stan tej broni, jej ukompletowanie a następnie przestrzelali, aby upewnić się, że jest sprawna. Jest to standardowa procedura, którą przeprowadza się przed przydzieleniem broni konkretnym żołnierzom. Następnie zrealizowano zajęcia z taktyki wojskowej.

Za nami dwa kolejne wcielenia na szkolenie podstawowe. W terminach: 9 września w batalionie słupskim i 15 września w malborskim. Do tej pory wpłynęło do 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 78 kart powołań dla nowych żołnierzy. Mamy jednak informacje z Wojskowego Centrum Rekrutacji, że będzie ich więcej.

Zwłaszcza szkolenie szesnastodniowe w batalionie malborskim zapowiada się interesująco. Po wcieleniu, żołnierze zostaną przewiezieni na poligon Wojsk Lądowych w Wędrzynie w woj. lubuskim i tam będą trenować wspólnie z innymi, bardziej doświadczonymi żołnierzami, realizującymi swoje szkolenie poligonowe. Będzie to też doskonała okazja do praktycznego sprawdzenia nowej broni. Całości dopełni uroczysta przysięga wojskowa, która zostanie zorganizowana 30 września 2022 r. po zakończeniu tego przedsięwzięcia.

Wojska Obrony Terytorialnej to jedyny rodzaj sił zbrojnych, który pozwala łączyć ze sobą pracę zawodową w cywilu, naukę, ze służbą wojskową. Szkolenia terytorialsów realizowane są raz w miesiącu w weekend i raz w roku przeprowadza się dwutygodniowe szkolenie poligonowe. Żołnierz szeregowy może liczyć na uposażenie w wysokości około 710 zł. W przypadku, kiedy chciałby zaangażować się w szkolenie w szerszym zakresie jego uposażenie wzrasta o ok. 130 zł za każdy dzień powołania. Są to kwoty na rękę.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl aby skontaktowali się z naszymi rekruterami, którzy wyjaśnią szczegóły i pomogą uporać się z formalnościami.

(hs za: por. Tomasz Klucznik Oficer prasowy 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej/ Foto: 7 PBOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%