Zamknij
REKLAMA

"Torba dla Donka". W sobotę na klamkach zawisły... [ZDJĘCIA]

12.55, 23.10.2022 Mariusz Sieraczkiewicz Aktualizacja: 13.08, 23.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę rano w całej Polsce na klamkach biur Platformy Obywatelskiej zawisły torby z biedronki. To akcja Forum Młodych PiS, która ma przypominać o kompromitacji Donalda Tuska z początku tego tygodnia.

- Jednego dnia Tusk i przychylni mu dziennikarze wykorzystują zeznania Marcina W. do ataku na PiS próbując budować jego wiarygodność, a następnego dnia gdy pojawiają się jego zeznania o tym, że syn Tuska przyjął 600 tysięcy euro w torbie z biedronki zmieniają front o 180 stopni. Która Platforma Obywatelska jest prawdziwa? Ta z poniedziałku mówiąca, że to wiarygodne zeznania? Czy ta z wtorku – ratująca swoją skórę? – mówi Szef Forum Młodych PiS Michał Moskal.

Z początkiem tygodnia w Newsweek-u pojawił się artykuł o „nowym wątku” afery taśmowej z 2014 r., która pokazała mechanizmy władzy z czasów rządów PO-PSL. Newsweek wskazywał na rzekome sprzedanie taśm Rosjanom, a lider PO podniósł larum o powołanie komisji śledczej, która miałaby zbadać tę aferę. Tusk zapomniał jednak, że PiS w czerwcu 2015 r. złożył wniosek o powołanie takiej komisji. Wniosek ten przepadł głosami posłów PO i PSL.

- Torba z biedronki jest doskonałym symbolem rządów Donalda Tuska, wszystkich jego afer, kłamstw, prób uciszania mediów i gigantycznej kasy w tle. Chcemy żeby torby zawieszone na klamkach biur PO przypominały, że próbowali oni puścić Polskę z torbami. – dodaje Moskal.

- Te torby, w świetle ostatnich doniesień, to symbol Platformy Obywatelskiej. Symbol korupcji. Marcin W., którego Donald Tusk określił jako wiarygodnego świadka, przyznał, że wręczył w reklamówce znanej sieci dyskontowej łapówkę Michałowi Tuskowi. Łapówka miała wynieść 600 tys Euro. Dziś trzeba zadać sobie pytanie, czy chcemy takiej Polski, w której sprawy z rządem załatwia się niczym w gangsterskich filmach? Domagamy się również od parlamentarzystów PO, aby odpowiedzieli na pytanie: czy akceptują standardy prezentowane przez syna Donalda Tuska? A może Marcin W. po środowych doniesieniach nie jest już wiarygodny jak mówił Donald Tusk? - podkreśla Marek Dudziński, radny miasta Gdyni, pełnomocnik FM PiS w województwie pomorskim.

Sprawa biedronkowej torby szeroko jest komentowana w sieci

Komentatorzy uważają, że to koniec kariery politycznej Donalda Tuska. Tym bardziej, że już mówi się o kolejnych "niespodziankach" medialnych związanych z zeznaniami Marcina W.

Pojawiają się kolejne nazwiska... Sławomir Nowak i Grzegorz Napieralski. Sprawa jest rozwojowa.

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%