Zamknij
REKLAMA

Oddział chorób zakaźnych przeniósł się do Gdyni

06.04, 24.01.2023 hs za: UM Gdyni/fot. Kamil Złoch Aktualizacja: 06.10, 24.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Oddział chorób zakaźnych z pododdziałami leczenia nabytych niedoborów odporności oraz obserwacyjno-zakaźnym, który dotąd funkcjonował w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, zmienia lokalizację. Od poniedziałku, 23 stycznia od godz. 12.00 będzie działa w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni (budynek nr 9).

Zakaźny teraz w Gdyni!

- To bardzo dobra decyzja, zwłaszcza, że gdyńska lecznica dysponuje doskonałymi warunkami do prowadzenie tego typu leczenia. Szpital Morski w Redłowie ma swoją renomę i od lat służy nie tylko mieszkańcom Gdyni. Jest to nowoczesna placówka z bardzo dobrą kadrą - podkreśla dr Aleksander Kozicki, radny województwa pomorskiego.

Oddział chorób zakaźnych dla dorosłych pacjentów będzie się teraz mieścić w Gdyni.

Przeniósł się do wyremontowanych pomieszczeń Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni (ul. Powstania Styczniowego 1).

Uwaga: oddział chorób zakaźnych dla dzieci oraz poradnie przyszpitalne nadal będą działać w szpitalu przy ul. Smoluchowskiego 18 w Gdańsku.  

23 stycznia rano pacjenci przebywający w gdańskim szpitalu zostali przetransportowani do Gdyni. Do godz. 12.00 pacjenci zgłaszający się na izbę przyjęć szpitala zakaźnego w Gdańsku zostali przyjęci.

Natomiast pacjenci, którzy będą potrzebować konsultacji lekarza z zakresu chorób zakaźnych lub będą wymagać przyjęcia na oddział zakaźny po godz. 12.00, zgłaszają się wyłącznie na izbę przyjęć Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni (budynek nr 3) – tel. (58) 72 60 310/ (58) 72 60 280.

Szpitale Pomorskie informują, iż w związku ze zmianami opiekunowie małych pacjentów, którzy chcą skorzystać z konsultacji lekarza pediatry z zakresu chorób zakaźnych, powinni kierować się bezpośrednio na oddział zakaźny dla dzieci (piętro V) – wejście przez bramę główną szpitala przy ul. Smoluchowskiego 18 (kontakt: (58) 341 40 41 wew. 253).

(hs za: UM Gdyni/fot. Kamil Złoch)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%