Zamknij
REKLAMA

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny będzie protestował przed Kuratorium Oświaty

10:12, 24.06.2020 | hs za: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Skomentuj
REKLAMA

W ramach ogólnopolskiego cyklu protestów przed siedzibami kuratoriów oświaty w całej Polsce oraz pod Ministerstwem Edukacji Narodowej do protestu przystępują również trójmiejskie środowiska walczące o wprowadzenia do systemu edukacji nauki o klimacie.

Tak uzasadniają swoją decyzję:

"Protestujemy z powodu braku jakiejkolwiek odpowiedzi Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego na apel o wprowadzenie do programów nauczania edukacji o klimacie. Apel (dostępny na stronie https://www.msk.earth/chcemy-wiedziec) wystosowali aktywiści Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, a poparły liczne organizacje pozarządowe, w tym Extinction Rebellion oraz wielu przedstawicieli środowiska naukowego, łącznie blisko 3 tysiące osób i organizacji.

Przybywajcie i koniecznie pamiętajcie:
1. załóżcie maseczki na twarz
2. zachowajcie dystans min. 2m.


Prosimy panią Małgorzatę Bielang - Pomorską Kurator Oświaty - o spotkanie z delegacją pomorskiej młodzieży, która chce przedstawić swoje racje oraz prosić o interwencję w Ministerstwie Edukacji. Uważamy bowiem, że odpowiedź, niezależnie od tego jaka, powinna zostać udzielona.

Edukacja pomaga dziś walczyć z pandemią COVID-19. Rzetelna i ogólnodostępna edukacja klimatyczna pomoże nam przetrwać w świecie targanym skutkami kryzysu klimatycznego. Mamy prawo wiedzieć, co naprawdę czeka nas w przyszłości. Mamy prawo wiedzieć jak walczyć z kryzysem. Celem Ministerstwa Edukacji Narodowej powinno być przygotowanie młodzieży do zmierzenia się z wyzwaniami dzisiejszego świata.

Prawo do wiedzy jest prawem człowieka. Wspólnie walczmy o dostęp do rzetelnej edukacji klimatycznej!"

Trójmiejski protest przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku rozpocznie się o godz. 14:30 i potrwa ok dwóch godzin.Takie protesty odbyły się już we Wrocławiu, Bydgoszczy, Krakowie, Warszawie i Poznaniu.

(hs za: Młodzieżowy Strajk Klimatyczny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA