Zamknij
REKLAMA

Przewrócony katamaran i błyskawiczna akcja łodzi ratunkowej GSP 20

00:30, 29.07.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto MBSM
Skomentuj
REKLAMA

Łódź ratunkowa GSP 20 miała swój chrzest ratowniczy. Przekazana Morskiej Bazie Szkoleniowej Mechelinki przez Gas Storage Poland jednostka 12 lipca uczestniczyła w swojej pierwszej akcji ratowniczej.

Około godz. 12:35 patrol będący w rejonie mola w Rewie otrzymał informację telefoniczną o przewróconym katamaranie, który znajdował się ok. 400 m od mola w Mechelinkach. Patrol niezwłocznie udał się we wskazany rejon.

Przewrócony katamaran z dwoma członkami załogi potrzebował pomocy w postawieniu na wodzie. Załoga łodzi ratunkowej postanowiła zmierzyć się z tym wyzwaniem i po kilkunastu minutach katamarana udało się postawić.

Jeden z członków był lekko wychłodzony i został zaopatrzony w koc termiczny. Jacht odholowano do portu w Mechelinkach. Załoga nie wymagała pomocy medycznej.

Już 4 lipca, tydzień po przekazaniu łodzi, miała miejsce pierwsza poważna interwencja. Ekipa ratownicza odebrała z morza ok. 400 m od molo w Mechelinkach, dwie osoby dorosłe na materacu bez kamizelek potrzebujące pomocy. Wszystko zakończyło się dobrze, bezpiecznie zostali odstawieni na molo.

Te sytuacje jednoznacznie pokazują, że pomysł Krzysztofa Hnatio, prezesa Gast Storage Poland, by wyposażyć gminę Kosakowo w nowoczesną łódź ratunkową, to inicjatywa bardzo trafioną i potrzebna. W ciągu dwóch tygodni po wodowaniu została użyta do akcji ratunkowych. Ważne jest również to, że została przekazana we właściwe ręce. Ekipa Morskiej Bazy Szkoleniowej Mechelinki to fachowcy od ratownictwa morskiego. Założycielami Stowarzyszenia są byli żołnierze/weterani Jednostki Specjalnej FORMOZA, natomiast jego członkami osoby, które wykazują aktywność sportową, w szczególności związane z uprawianiem sportów wodnych.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto MBSM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BogdanBogdan

1 0

Dobrze wydane pieniądze. Jak się coś przekaże fachowcom, którzy wiedzą co znaczy brać odpowiedzialność za ludzkie życie, to ma się komfort, że nie spaprają sprawy i zawsze będą gotowi do służby dla drugiego człowieka. 00:37, 29.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
TEST