Zamknij
REKLAMA

Jurek Owsiak po stronie Natalii Nitek-Płażyńskiej

13:07, 13.09.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Jurek Owsiak/FB
Skomentuj
REKLAMA

Natalia Nitek-Płażyńska zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego ma przeprosić Niemca Hansa G., który określa siebie mianem hitlerowca i twierdzi, że nienawidzi Polaków i by wszystkich zabił. Pani Natalia ma również wpłacić pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Decyzja sędzi Małgorzaty Zwierzyńskiej wyzwoliła ogólnopolską dyskusję. Głos zabrał również Jerzy Owsiak, który jednoznacznie odciął się od wyroku i zadeklarował natychmiastowy zwrot pieniędzy. Wypowiedzi Hansa G. określił jako rasistowskie.

Do Pani Natalii Nitek-Płażyńskiej

Droga Pani Natalio,

Sąd nakazał Pani wpłacić pieniądze na rzecz WOŚP. Wyrok sądu, który literalnie trzymał się prawa, jest według mnie bardzo kontrowersyjny. Słowa, które padły z ust Pani pracodawcy, są rasistowskie i budzą także moje ogromne wzburzenie.

Jeśli będzie miała Pani wpłacić pieniądze na konto naszej Fundacji – to ja osobiście obiecuję, że nie podejmiemy żadnych kroków by je wyegzekwować, a jeśli zostanie Pani jednak do tego zmuszona, to z moich własnych pieniędzy, zwrócę je Pani natychmiast.

Współczuję Pani, że była Pani świadkiem takiej rozmowy.

Serdecznie pozdrawiam, Jerzy Owsiak”

Natalia Nitek-Płażyńska zareagowała dziękując liderowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wyraziła również wiarę, że wszyscy doczekamy czasów, w których są będą bezstronne i sprawiedliwe.

„Szanowny Panie,

Dziękuję za Pańską wypowiedź.

W tej sprawie nie chodzi oczywiście o pieniądze, a o zasady. Nie możemy pozwalać, by w Polsce bezkarnie obrażano pamięć ofiar nazistowskich Niemiec, nie może być naszej zgody na propagowanie hitleryzmu.

Fakt, że wyrok w mojej sprawie został uznany za bulwersujący przez osoby o bardzo różnych poglądach politycznych napawa otuchą.

Moim zdaniem potwierdza to również, że Polacy oczekują od sądów bezstronności, elementarnej sprawiedliwości i sprawnego działania.

Wierzę, że tego doczekamy.”

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Jurek Owsiak/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA