Zamknij
REKLAMA

Terroryści porwali samolot. Ćwiczenia na Pomorzu

20:52, 05.10.2020 | pg za: DORSZ
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 6 – 9 października 2020 roku (termin zapasowy 16 listopada br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 20. Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

Podczas trwania ćwiczenia Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego będzie emitować sygnały zgodnie z trasą przelotu podejrzanego statku powietrznego. W trakcie ćwiczenia odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.

W związku z tym nadany zostanie sygnał alarmowy (sygnał akustyczny emitowany przez syreny alarmowe - dźwięk modulowany trwający 3 minuty) dotyczący zagrożenia z powietrza.Elementami ćwiczenia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.

Prosimy o zachowanie spokoju, gdyż są to wyłącznie ćwiczenia, organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Ćwiczenia te organizowane są na terenie całego kraju, na trasie przelotu "porwanych" samolotów, m.in. w województwie kujawsko-pomorskim,  mazowieckim, podlaskim i śląskim. W konsekwencji "porwany" samolot pojawi się w przestrzeni Pomorza. Ćwiczenia sygnałów alarmowych odbywać się będą również na terenie powiatu wejherowskiego.

Ogłoszenie alarmu - to dźwięk modulowany syreny przez okres 3 minut;

Odwołanie alarmu - to dźwięk ciągły syreny przez okres 3 minut.

(pg za: DORSZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA