Zamknij
REKLAMA

Zablokowali Obwodnicę Trójmiasta. Paweł Tanajno protestował

20:16, 07.10.2020 | pg/foto Paweł Tanajno
Skomentuj
REKLAMA

Dziś rano na wysokości zjazdu na Karwiny były kandydat na Prezydenta RP Paweł Tanajno zablokował na kilkanaście minut psa w stronę Chyloni.

Protestowano przeciwko ustawie o bezkarności urzędników państwowych oraz popierając rolników,którzy w tym samym czasie na terenie całej Polski zorganizowali akcje protestacyjne przeciwko ustawie "piątka dla zwierząt".

Akcja nie zyskała poparcia kierowców, którzy w tym czasie poruszali się Obwodnicą.

Gdyńska Policja już ok. 7:30 otrzymała informację, że na Obwodnicy dwa samochody jakby celowo zwalniały jazdę, co zaczyna powodować wielki korek. Pora wybrana przez Pawła Tanajno nie była przypadkowa. Między 7 a 8 rano na Obwodnicy jest bardzo duży ruch. Lider Strajku Przedsiębiorców wykorzystał to i zablokował jezdnię w kierunku Chyloni.

Po swoim proteście dołączył do rolników w Zblewie, w powiecie starogardzkim.

Rolnicy swoje protesty zaplanowali w kilku miejscach województwo pomorskiego, na drodze krajowej nr 6 w Darżynie, między Słupskiem a Lęborkiem; drodze krajowej nr 22 w Rychnowach między Chojnicami i Człuchowem; drodze krajowej nr 55, w  Rychnowach Żuławskich, k/Nowego Dworu Gdańskiego; protestowano również w Gniewie i Kościerzynie.

Solidarni z rolnikami

"Solidarność oznacza że nie zawsze protestujesz tylko w swoim interesie. Solidarność oznacza, że rozumiesz problemy innych i jesteś gotów im pomóc bo wiesz, że oni pomogą tobie. Tak pokonano komunę i tak pokonać można dyktaturę PISu.

Wszystkim którzy cierpią jeden dzień z powodu korków i blokad dróg przypomnę, że jeszcze niedawno wytrzymali 3 miesiące lockdownu. Jeśli mamy powstrzymać rząd przed dalszym niszczeniem gospodarki oraz lekceważeniem praworządności i konstytucją gwarantowanych wolności obywatelskich, musimy kibicować i czynnie uczestniczyć we blokadach dróg i demonstracjach jakie będą.

Wszystkie negatywne komentarze wobec tej akcji pochodzą od osób które proszą się, aby PIS jeszcze bardziej sponiewierał ich jako obywateli i jeszcze bardziej wydoił ich z pieniędzy.

Nie piszcie aby blokować Sejm albo Ministerstwa zamiast dróg. Politycy mają wywalone na te blokady, bo oni tam nawet nie bywają - pracują zdalnie z domu. Jedyne czego władza się boi to gniewu ludu. Trzeba budzić chęć okazania niezadowolenia, emocje. Politycy oleją protesty ale nie wytrzymają paraliżu państwa. Będą musieli zareagować." - brzmi komunikat Pawła Tanajno.

Mimo udziału kilkudziesięciu osób w każdym zaplanowanym miejscu, akcja nie rozszerzyła się i nie uzyskała społecznego poparcia. Kierowcy bardzo nerwowo reagowali na pieszych blokujących ulice.

(pg/foto Paweł Tanajno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA