Zamknij
REKLAMA

Czy rząd "zamknie" sport? Czy prezydent Szczurek zakaże rozgrywek młodzieżowych? Prezydent Sopotu już wydał rekomendacje

17:13, 21.10.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Jacek Karnowski/FB
Skomentuj
REKLAMA

W związku z pogarszającą się z dnia na dzień sytuacją epidemiczną na terenie całego kraju, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego  o zawieszenie wszelkiego typu rozgrywek sportowych, turniejów oraz spotkań drużynowych.

Z przerażeniem patrzę na to jak pandemia w Polsce galopuje i nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego dopuszczone jest organizowanie międzyszkolnych rozgrywek drużynowych, podczas których młodzież z różnych szkół, rejonów Polski, stref żółtych i czerwonych, miesza się ze sobą. To jak igranie z losem – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.W Sopocie mamy trzykrotnie przekroczony wskaźnik kwalifikujący nas do czerwonej strefy. W tej sytuacji jedyną drogą są  radykalne rozwiązania. Niestety, ale po raz kolejny wychodzi brak konsultacji rządu z samorządem. My jesteśmy blisko naszych mieszkańców i często dostrzegamy to, czego może z Warszawy nie widać.

Takiej decyzji rządu obawiają się kluby sportowe, które po wiosennym lockdown'ie do tej pory jeszcze nie wszystkie osiągnęły poziom sprzed koronawirusa. Zawieszenie treningów i rozgrywek to zatrzymanie rozwoju sportowego, a nawet zniszczenie wielu lat ciężkiej pracy zawodników i trenerów.

Jednak koronawirus nie wybiera. Mieliśmy już przypadki zakażeń w Arce Gdynia i Asseco. Większość młodzieżowych i szkolnych klubów trzyma się nieźle. Nie wiadomo jednak (nie prowadzone są statystyki) ilu zawodników poszczególnych klubów zachorowało łapiąc koronawirusa poza klubem.

W Sopocie to już się stało. Wszystkie sopockie związki sportowe i organizacje otrzymały takie rekomendacje już w ubiegłym tygodniu.

 Nie zgadzamy się na żadne wyjazdy – podkreśla Jacek Karnowski. – Apelujemy o zrozumienie sytuacji, samoograniczanie się, zwłaszcza tam, gdzie rząd nie widzi zagrożeń i nie wydaje żadnych decyzji w tych obszarach. Wszyscy jesteśmy zagrożeni, ale szczególnie osoby starsze. Zróbmy wszystko, aby je chronić.

Jaką decyzję podejmie prezydent Gdyni Wojciech Szczurek?

Sytuacja jest dynamiczna i trzeba spodziewać się trudnych rozwiązań również w Gdyni.

Apel Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Jacek Karnowski/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA