Zamknij
REKLAMA

"Podejmujemy walkę o przetrwanie naszego Centrum" - Loopy's pisze list do premiera Morawieckiego

00:38, 23.10.2020 | hs za: Loopy's World/foto Loopy's World
Skomentuj
REKLAMA

Znane trójmiejskie centrum zabaw dla dzieci Loopy's World skierowało list do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz do Ministra Rozwoju Pracy i Technologii Jarosława Gowina, prosząc o pomoc, gdyż wkraczając do czerwonej strefy branża została całkowicie zamknięta.

Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World rozumie dlaczego i w jakim celu zostały wprowadzone restrykcje związane z panującą pandemią COVID-19.

Nie dyskutujemy z ograniczeniami i z nimi nie walczymy. Natomiast naszą intencją jest chronienie naszej branży, szeroko pojętej, jako rozrywkowej, tak, żebyśmy po pandemii mogli wszyscy wrócić do pracy i spełniania naszej misji.” - informuje Mikołaj Jędrzejkowski, szef Centrum.

Podczas pierwszego zamrożenia gospodarki Loopy's World otrzymał pomoc od państwa, w tym kredyt z PFR, który zaledwie w 20-40 % pokrył koszty firmy.

Musieliśmy uruchomić nasze oszczędności, które były przeznaczone na inwestycje i rozwój naszej działalności. Przy drugiej fali pandemii nasz sektor znów całkowicie zostaje zamknięty, ale tym razem nie możemy liczyć na żadną pomoc Państwa. I z tym się nie możemy zgodzić.” - dodaje M. Jędrzejkowski.

W gdańskim Centrum pracuje bardzo wielu studentów, którzy łączą naukę w systemie dziennym z pracą. Bardzo często dochody te pozwalają na normalne funkcjonowanie. Brak wypłaty to ogromny problem dla młodych ludzi.

„Podejmujemy walkę o przetrwanie naszego Centrum, ale również naszych oddanych pracowników zatrudnionych na umowach stałych i umowach zlecenie. Właśnie ta druga forma zatrudnienia, zwana kolokwialnie „śmieciówkami”, jest najchętniej wybierana przez osoby, które jednocześnie studiują i tylko w ten sposób mogą pozwolić sobie na stałe, pewne zatrudnienie. Pracę, dzięki której często mogą pozwolić sobie na kształcenie na wyższych uczelniach, dzięki której zdobywają doświadczenie, rozwijają się i wchodzą w dorosłe, samodzielnie życie.” - kontynuuje szef Loopy'sa.

Dlatego skierowano do premiera list, w którym wnioskują o ponowne zbadanie sprawy zamknięcia takich instytucji jak Loopy's World, gdyż kolejne zawieszenie na rynku może doprowadzić do upadku.

List Loopy's World

(hs za: Loopy's World/foto Loopy's World)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA