Zamknij
REKLAMA

69 Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego. Będzie o wolności mediów

01:10, 23.10.2020 | hs za: Fundacja Arama
Skomentuj
REKLAMA

Fundacja im. Arkadiusza Rybickiego oraz Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski serdecznie zapraszają na 69 Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego pt. Media w Polsce "Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność? prasy i innych środków społecznego przekazu." Art. 14. Konstytucji RP.

Zaproszenie przyjęli: Jakub Bierzyński oraz Bogusław Chrabota

spotkanie poprowadzi Maciej Grzywaczewski

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Sopotu

Partnerem wydarzenia jest portal Gdansk.pl

Ze względu na szczególną sytuację będą mogli Państwo uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie za pośrednictwem internetu i wziąć udział w dyskusji korzystając z Facebooka.

Początek transmisji w poniedziałek 26 października (poniedziałek) 2020r. o godz. 18.00.

W drugiej części dyskusji zapraszamy do zadawania pytań na profilu Facebook Fundacji im. Arkadiusza Rybickiego

Transmisja na portalu www.gdansk.pl oraz na profilach Facebook: Fundacji im. Arkadiusza Rybickiego, Miasta Sopotu, Gdansk.pl

JAKUB BIERZYŃSKI

Socjolog, przedsiębiorca, inwestor, publicysta, komentator rynku mediów i aktualnych kwestii społecznych.

Ukończył Uniwersytet Warszawski, Wydział Socjologii. Pracował jako asystent nauczając statystyki, metodologii badań społecznych, analiz komputerowych i metod badań rynkowych (1990 – 1992). Stypendysta Fullbrighta na University of California Berkeley.

Prezes domu mediowego OMD, jeden z założycieli SMG/KRC Poland (dziś Kantar Millward Brown), największej w Polsce agencji badań rynkowych.

Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia rynku reklamy między innymi "Lidera 10-lecia rynku reklamy" przyznany przez miesięcznik Businessman. Juror w międzynarodowych konkursach reklamowych: Goldendrum 2005 w Portoroż, Dubai Lynx 2008 i Mixx Awards Europe 2016. Laureat 5 wyróżnień i nagrody głównej Złotego Lwa w Międzynarodowym Konkursie Reklamowym w Cannes.

Prowadzi fundację pomocy dzieciom Kółko Graniaste.

Publicysta ekonomiczny i polityczny Rzeczpospolitej, Polityki, Wprost, Onet, WP, Na Temat, Liberte.

W latach 01.2015-01.2017 doradca strategiczny partii Nowoczesna.

BOGUSŁAW TADEUSZ CHRABOTA

prawnik i politolog, dziennikarz telewizyjny i prasowy, a także publicysta i pisarz; W latach 80. współpracownik m.in. „Brulionu", „Tumultu", „Promienistych". Publikował również w „Tygodniku Powszechnym" i „Znaku". W latach 90. pisał do „Czasu Krakowskiego", był też felietonistą czasopisma „Press". Jego artykuły ukazywały się również w „Ozonie", „Newsweeku", „Wprost".

Współzałożyciel Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego w 1987.

Po 1989 dziennikarz Krakowskiego Ośrodka TVP. Od 1992 do 1993 zastępca redaktora naczelnego Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

W 1993 dyrektor generalny Polsatu. Później szef anteny, informacji i publicystyki. Pomysłodawca wielu programów, w tym m.in. Graffiti, Plus Minus, Ring, serialu Świat według Kiepskich. Współtwórca m.in. programu: Na każdy temat, Idź na całość, Bar. Autor formatu programu Państwo w państwie. Od 2008 związany z Polsat News, gdzie prowadził magazyn Wydarzenia Opinie Komentarze. Komentator Tok FM, Radiowej Trójki, Polskiego Radia RDC i Radia PiN. Wykładowca dziennikarstwa m.in. na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2012 został powołany na stanowisko redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita". W 2018 wybrany na funkcję prezesa zarządu Izby Wydawców Prasy.

Autor książek: „Ferzan”, „Rzeczpospolita osobista”, „Świnia z Twarzą Stalina”, „Kroniki z twarzą Mitanni”, „Rysunki anatomiczne”, „W pośrodku nocy”, „Gitara i inne demony młodości” W czerwcu 2020 został dziennikarzem stacji Polsat News jako jeden z prowadzących programy Państwo to My oraz Prezydenci i premierzy.

MACIEJ GRZYWACZEWSKI

Studiował prawo na UG i historię filozofii w Akademii Teologii Katolickiej. Od 1977 działał w organizacjach opozycyjnych - Nurt Niepodległościowy, Ruch Obrony Praw Człowieka i Obywatela, Ruch Młodej Polski, współtwórca Wydawnictwa im. Konstytucji 3 Maja, redaktor „Bratniaka”, pisma związanego ze środowiskiem RMP.

W 1980 brał udział w strajku w Stoczni Gdańskiej. Wspólnie z Arkadiuszem Rybickim spisał na tablicy 21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego.

Producent filmowy i telewizyjny. Od 1988 szef Agencji Filmowej PROFILM. Współzałożyciel Stowarzyszenia Niezależnych Producentów Telewizyjnych. Dyrektor TVP 1 w latach 2004 - 06. Od 2007 do 2016 wiceprezes ATM Grupa S.A. Obecnie udziałowiec MWM Media producenta filmów dokumentalnych NIEPODLEGŁOŚĆ i WOJNA ŚWIATÓW. 

Wiceprezes zarządów - Fundacji Centrum Solidarności i Fundacji im. Arkadiusza Rybickiego.

(hs za: Fundacja Arama)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA