Zamknij
REKLAMA

Obrona Częstochowy 2.0. Narodowcy powołują Straż Narodową

00:04, 27.10.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Jacek Wrona, Młodzież Wszechpolska
Skomentuj
REKLAMA

Dziś, zgodnie z zapowiedziami protestujący w Częstochowie próbowali wejść na teren klasztoru Jasnogórskiego.

Mimo ok. 3 tys. maszerujących nie udało się wejść na błonia. Częstochowscy narodowcy zablokowali wejście. Doszło do słownych potyczek. Kiedy tłum zaczął napierać musiała interweniować policja, użyto gazu.

Samego klasztoru broniła grupa członków organizacji katolickich, wśród których był także Jacek Wrona, były oficer Policji.

„Powiem Wam, że to jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu! Gdy wspólnie m.in. z moim Bratem (z którego jestem bardzo dumny) i szeregiem często dopiero co poznanych kolegów, mogliśmy bronić naszej Niebieskiej Matki!! Wielkie słowa uznania dla o. kustosza Waldemara Pastuszki!” - oświadczył po ataku na klasztor.

W Gdańsku i Gdyni również organizują się ludzie kościoła. Kolejne dni mogą przynieść już regularne zamieszki, kiedy protestujący będą chcieli wkroczyć na teren świątyń. Może to spotkać się z reakcją obrońców.

W Warszawie dziś o godz. 11:00 odbyła się konferencja prasowa, w czasie której ogłoszono powołanie Straży Narodowej do obrony kościołów przed zwolennikami aborcji.

„Jesteśmy w trakcie rewolucji lewackiej, bolszewickiej, którą znamy już z krajów zachodnich. Tam dzisiaj płoną kościoły, a wobec katolików stosowana jest przemoc fizyczna. Dzisiaj to samo dzieje się w Polsce” – powiedział prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

Struktury powstają błyskawicznie i ustawiają się przed kościołami w całej Polsce. Dziś wieczorem do konfrontacji doszło przed katedrą Oliwską.

„Działacze Młodzieży Wszechpolskiej, Ruchu Narodowego, Klubów Konfederacji, pro life bronią Archikatedry w Gdańsku Oliwie. Będziemy bronić miejsc świętych dla nas. Nie ma zgody na bezczeszczenie miejsc kultu! Oni mówią "wy********ć", my mówimy "Ave Christus Rex!".” - oznajmił Michał Urbaniak, gdański poseł Konfederacji, członek Ruchu Narodowego.

I dodaje: „Nie ma naszej zgody na to, aby świętości katolików były niszczone. Jeśli lewica chce rozmawiać na temat prawa, na temat zmian w prawie, to dlaczego atakuje kościoły? Dlaczego atakuje miejsca święte dla Polaków?”

Na zdjęciu straż katedry Oliwskiej w oczekiwaniu na nadejście protestujących

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Jacek Wrona, Młodzież Wszechpolska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%