Zamknij
REKLAMA

"Historia w morzu rozpoczęta - na pamiątkę Zaślubin Polski z Morzem we Władysławowie" - murale w porcie już namalowane

21:39, 11.11.2020 | hs za: wladyslawowo.pl/foto Beata Mieczkowska
Skomentuj
REKLAMA

Centrum Kultury we Władysławowie we współpracy z Urzędem Miejskim otrzymało dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Niepodległa” na projekt pt.: „Historia w morzu rozpoczęta - na pamiątkę Zaślubin Polski z Morzem we Władysławowie”.

Celem zadania jest upamiętnienie wydarzenia historycznego związanego z Zaślubinami Polski z morzem, które miało miejsce 10 lutego 1920 r. w Pucku. Kolejnego dnia gen. Haller przybył do Wielkiej Wsi (przyszłego Władysławowa) i odbył pierwszy rejs pod polską banderą po pełnym morzu na pokładzie kutra o nazwie „Gwiazda Morza”. Wydarzenie stanowiło nieoficjalne, pełnomorskie zaślubiny Polski z morzem.

W związku z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2020 Rokiem Zaślubin Polski z Morzem w Pucku, Centrum Kultury zamierza upamiętnić okrągłą rocznicę historycznych wydarzeń. Projekt zakładał wykonanie muralu na falochronie portu morskiego Władysławowo, nawiązującego do wydarzeń historycznych Władysławowa oraz bezpośrednio do tych z 1920 r.

Na portowym falochronie pojawiło się 70 murali, które namalowali Milana Chyżawska i Denis Chyżawski. Zastosowali specjalny pigment, który wnika w beton i dzięki temu malowidła będą długo doskonale widoczne.

Gorąco polecamy!

(hs za: wladyslawowo.pl/foto Beata Mieczkowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA