Zamknij
REKLAMA

Lotnisko nie ma wzięcia. 1 grudnia kolejny termin przetargu. "Szczurek oddaj moje 100 mln" - komentuje Miasto Wspólne

21:27, 29.11.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz za: airport.gdynia.pl
Skomentuj
REKLAMA

Syndyk masy upadłości Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo Spółka z o.o. w upadłości likwidacyjnej poinformował, że termin posiedzenia Sądu w przedmiocie rozpoznania ofert przetargowych na zakup przedsiębiorstwa Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej wyznaczony na dzień 17 listopada br. został zniesiony.

Jednocześnie podano informację, że postanowieniem Sędziego Komisarza został zmieniony regulamin przetargu poprzez zmianę terminu składania ofert i wpłaty wadium na dzień 27 listopada 2020 r. oraz otwarcia ofert na dzień 1 grudnia 2020r., godz.12:15.

Cena wywoławcza przedmiotu sprzedaży określonego w art.2 lit. A Regulaminu Przetargu wynosi:

7.138.000 zł

Podana cena wywoławcza stanowi wartość netto przedmiotu sprzedaży i nie obejmuje ewentualnego podatku od towarów i usług. Cena oferowana nie może być niższa niż cena wywoławcza.

[ZT]42376[/ZT]

A miało być tak pięknie...

Pół roku temu, w marcu władze Gdyni szumnie ogłosiły, że będzie tam prowadzona działalność w zakresie General Aviation (GA), czyli tak zwanego lotnictwa ogólnego, będzie podstawą funkcjonowania gdyńskiego lotniska. Lotnisko nie będzie obsługiwało regularnych połączeń.

Rzeczywistość okazała się sprytniejsza od władz Gdyni... Pieniądze ze sprzedaży trafią do skarbu państwa. Gdynia straciła na budowę lotniska 100 milionów złotych. Dziś już można powiedzieć, że są to pieniądze wyrzucone w błoto, których nie da się odzyskać.

Szczurek oddaj moje 100 mln

"Wygląda na to, że nawet za 7 mln nikt nie chce naszego lotniska Kosakowo-Gdynia International Airport im. "Szczurek oddaj moje 100 mln". Syndyk poinformował dziś, że musi nieco wydłużyć zbieranie ofert. Przypominamy - za jedyne 7 baniek można dostać prawo użytkowania nigdy nieużywanego nówka sztuka lotniska do 2035 roku. Według zapewnień UM Gdynia - superzyskowne przedsięwzięcie - obecnie na tzw. general aviation.

Pomyślcie - gdyby w 2007 r. zabrano się za budowę lotniska od strony zapewnienia do niego transportu szynowego...... pewnie lotniska, by wciąż nie było, ale za to SKMki by śmigały." - komentuje Miasto Wspólne.

 

 

(Mariusz Sieraczkiewicz za: airport.gdynia.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA