Zamknij
REKLAMA

Betonowania brzegu jeziora na razie nie będzie. Burmistrz wycofał projekt

20:22, 01.04.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

- Cieszę się, że burmistrz przemyślał sprawę i wycofał ten kontrowersyjny projekt uchwały z obrad dzisiejszej Sesji. Protest mieszkańców przyniósł spodziewany efekt. W pełni zgadzam się i popieram złożony przez mieszkańców wniosek – mówi Tyberiusz Kriger, radny Rady Miejskiej w Kartuzach.

Podczas środowej sesji miał stanąć pod dyskusję kontrowersyjny pomysł burmistrza Kartusz Grzegorza Gołuńskiego dotyczący sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki nr 52/3 oraz części działki 52/8 położonych w Kartuzach w rejonie jeziora Klasztornego Małego.

Według planów teren nad jeziorem miałby zostać przekazany deweloperowi, by ten zbudował tam osiedla mieszkaniowe.

Nie spodobało się to mieszkańcom Kartuz, z którymi nikt o zabetonowaniu brzegu jeziora nikt nie rozmawiał.

Burmistrz upierał się przy swoim i chciał, by Rada Miejska przyjęła nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Mieszkańcy przygotowali petycję. Również media zwróciły uwagę na próby wdrożenia pomysłu burmistrza bez zasięgnięcia opinii mieszkańców. W efekcie włodarz kartuz wycofał swój projekt, co można uznać za sukces mieszkańców. Sprawna i skoordynowana akcja jak widać przynosi rezultaty.

Nie oznacza to, że Grzegorz Gołuński rezygnuje z pomysłu.

- Koncepcja zagospodarowania powinna zostać szeroko skonsultowana z mieszkańcami w momencie, gdy taka dyskusja będzie możliwa. Jezioro Klasztorne Małe i znajdująca się obok Kolegiata to nasza perełka i musimy robić wszystko, aby nie zniszczyć tego terenu. Samorząd powinien reprezentować interesy i głos wszystkich, a nie tylko wybranej grupy osób – dodaje Tyberiusz Kriger.

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%