Zamknij
REKLAMA

Kierowco, uważaj na żaby!

23:13, 01.04.2021 | hs za: nadlesnictwo.gdansk.lasy.gov.pl
Skomentuj
REKLAMA

Płazy właśnie rozpoczęły wędrówkę przez trójmiejskie drogi. Celem ich marszu są miejsca, w których będą mogły się rozmnażać. Wiele z nich zginie pod kołami samochodów. Dlatego leśnicy pomogą płazom w bezpiecznym dotarciu do celu.

Z łąk i lasów migrują tysiące żab, ropuch i traszek. Zwierzęta zmierzają do stawów, gdzie będą się rozmnażać. Żeby dojść do celu, muszą przedostać się przez ruchliwe ulice. Mimo starań kierowców by omijać płazy, wiele z nich ginie pod kołami samochodów.

Na jednej z takich migracyjnych tras, półkilometrowym odcinku ulicy Spacerowej w Gdańsku, Nadleśnictwo postawiło osłony zatrzymujące płazy. Leśnicy zbierają zwierzęta i przenoszą bezpiecznie na drugą stronę ulicy w pobliże stawów małej retencji leśnej.

Przy osłonach, co kilka metrów, wkopane zostały pojemniki, do których wpadają wędrujące płazy. Ich kontrole prowadzone są trzy razy dziennie. Po każdej kontroli leśnicy przenoszą płazy do pobliskich stawów. Dzięki tej akcji wiele żab, ropuch i traszek uniknie śmierci pod kołami samochodów.

W ten sposób w ubiegłym roku uratowano setki żab, ropuch i traszek.

(hs za: nadlesnictwo.gdansk.lasy.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%