Zamknij
REKLAMA

Pomorscy terytorialsi i pocztowcy w imię wspólnych wartości

14:02, 10.04.2021 | hs za: por. Tomasz Klucznik/oficer prasowy/7 Pomorska Brygada OT/foto: 7 PBOT i DWOT
Skomentuj
REKLAMA

Poczta Polska wprowadziła od obrotu okolicznościowy znaczek poświęcony Wojskom Obrony Terytorialnej. Z tej okazji w jej siedzibie w Gdańsku spotkali się kmdr Tomasz Laskowski - Dowódca 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej i Jarosław Noch - Dyrektor Regionu Sieci w Gdańsku.

Rozmowa dotyczyła wartości wspólnych dla obu organizacji. Omówiono zasady współpracy, podkreślając korzyści wynikające ze służby pocztowców w szeregach terytorialsów.

Wydany znaczek przedstawia żołnierza WOT podczas szkolenia. Dzięki wprowadzeniu go do obrotu Poczta Polska włączyła się w kampanię informowania o piątym rodzaju sił zbrojnych i przybliżania zasad pełnienia służby w tej formacji. Chyba każdy mieszkaniec Pomorza słyszał o obrońcach Poczty Gdańskiej, którzy we wrześniu 1939 stawili bohaterski opór policji gdańskiej oraz paramilitarnym oddziałom SS i SA usiłującym zająć gmach obecnego Urzędu Pocztowego Gdańsk 1. Większość tamtych pocztowców była jednocześnie członkami patriotycznej organizacji Związek Strzelecki, w której doskonaliła swoje umiejętności wojskowe.

Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej służy ponad 160 pracowników Poczty Polskiej. Również w województwie pomorskim kilkunastu pocztowców wstąpiło w szeregi batalionów w Słupsku i Malborku. Dzięki przychylności ich pracodawcy oraz atrakcyjności szkoleń organizowanych przez terytorialsów liczba ta sukcesywnie rośnie. Korzystają na tym obie strony. Wojsko dostaje żołnierza, który świetnie zna ludzi i teren w którym przyjdzie mu służyć. Z kolei szkolenia, w jakich pracownicy poczty uczestniczą, będąc w strukturach WOT, zwiększają ich samodyscyplinę oraz umiejętności logistyczne, na czym korzysta Poczta Polska.

(hs za: por. Tomasz Klucznik/oficer prasowy/7 Pomorska Brygada OT/foto: 7 PBOT i DWOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%