Zamknij
REKLAMA

Młoda Lewica z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy rozdawała ulotki

11:35, 03.05.2021 | hs za: Młoda Lewica
Skomentuj
REKLAMA

Z okazji Święta Pracy osoby działające w Młodej Lewicy rozdały ulotki z życzeniami. Życzyli oni między innymi godnych warunków zatrudnienia i płac. Można było je otrzymać w centrum Gdyni oraz w Karsinie i Wejherowie.

- Jako młodzież o poglądach lewicowych nie zapominamy o prawdziwych lewicowych wartościach jakimi są prawa pracownicze. Gdyby praca w dobie kapitalizmu byłaby szanowana to klasa pracująca na całym świecie nie musiałaby walczyć o swoje prawa i strajkować. - mówi Marta Łosińska, działaczka Młodej Lewicy.

W Gdańsku 1 maja od godziny 11:00 trwały obchody Święta Pracy z udziałem wiceprzewodniczących Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy Krzysztofa Śmiszka i Beaty Maciejewskiej oraz lidera Wiosny, europosła Roberta Biedronia. W uroczystościach kwiaty pod pomnikiem „Tym, co za polskość Gdańska” składały delegacje m. in. OPZZ, Nowej Lewicy, Młodej Lewicy, Wiosny, Federacji Młodych Socjaldemokratów, Polskiej Partii Socjalistycznej.

- Jako Lewica dziś proponujemy pakiet 3 razy P: Pracownik, Praca, Prawo - mówił Robert Biedroń prezentując postulaty przedstawione tego dnia przez Lewicę dotyczące zmian w prawie pracy.

- Dzisiaj w Polsce panuje przestarzały system sprzed 100 lat, 40-godzinny tydzień pracy był wielkim osiągnięciem w swoich czasach, ale dziś musimy iść naprzód - mówił z kolei Gdański Koordynator Młodej Lewicy, młodzieżówki Wiosny Cyprian Mrzygłód. - Nadszedł czas, by wprowadzić 7-godzinny czas pracy - dodał.

Całe wydarzenie prowadził pomorski sekretarz Nowej Lewicy, Jędrzej Włodarczyk.

(hs za: Młoda Lewica )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%