Zamknij
REKLAMA

Relikwie kardynała Wyszyńskiego w Gdyni

18:50, 20.11.2021 | hs za: Ks. Adam Hrubiszewski
Skomentuj
REKLAMA

Uroczysta promocja nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. rocznika 2020 (którzy po przygotowującym kursie w 2020 roku, otrzymali już prolongatę do pełnienia posługi) odbędzie się w niedzielę, 28 listopada o godzinie 13.00 w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni. Promocji udzieli Arcybiskup Tadeusz Wojda.

Podczas tej uroczystości Ks. Arcybiskup wprowadzi relikwie nowo błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Relikwie zostały przekazane przez Jego Eminencję Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolitę Warszawskiego, zostaną umieszczone w Kaplicy Katyńskiej w Bazylice Morskiej.

Prymas Tysiąclecia, 20 kwietnia 1953 roku o godz. 7.30 odprawił Mszę Świętą i wygłosił homilię w tutejszej świątyni.

Po Mszy Świętej:

  • Pobłogosławienie i odsłonięcie tablicy upamiętniająca to wydarzenie
  • Otwarcie plenerowej wystawy dot. biografii Kardynała Wyszyńskiego.

List od Jego Eminencji Księdza Kardynała Nycza przekazujący relikwie

Czcigodny Księże Proboszczu,

Drodzy Parafianie - Bracia i Siostry,

Niedawna beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego była doniosłym i znaczącym wydarzeniem religijnym, ale także okazją do przypomnienia jego osoby, będącej jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła w Polsce i Kościoła Powszechnego XX wieku.

Wyrażam wielką wdzięczność Bogu i ludziom za ten szczególny czas łaski i mam nadzieję, że wiara i przykład heroicznego życia błogosławionego Prymasa ożywi w nas pragnienie świętości, do której drogą jest codzienna miłość Boga i bliźniego.

Wasza parafia jest szczególnie związana z bł. Stefanem Wyszyńskim, bowiem 20 kwietnia 1953 roku, na kilka miesięcy przed swoim aresztowaniem, odwiedził Wasz kościół i zostawił ważne przesłanie, które wciąż jest aktualne i potrzebne. Mówił: Wierni mają oddziaływać w swoich domach no wierzących i niewierzących w miłości i prawdzie.

Przywołując te słowa, z radością przekazuję parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego i proszę, aby zostały otoczone czcią i modlitwą wiernych. Ufam, że wierni tej parafii „w miłości i prawdzie“ będą w swoich środowiskach świadkami wiary i troski o rozwój kultu Wielkiego Pasterza Kościoła - bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jego wstawiennictwu polecam Księdza Proboszcza i całą wspólnotę parafialną.

(hs za: Ks. Adam Hrubiszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%