Zamknij
REKLAMA

Gdyńscy lekarze autorami książki o raku jajnika

22:02, 20.01.2022 | hs za: UM Gdyni/ fot. szpitalepomorskie.eu
Skomentuj
REKLAMA

W 2020 roku Oddział Ginekologii Onkologicznej Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni otrzymał wyjątkowy, międzynarodowy certyfikat od Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Tym samym stał się drugim ośrodkiem w Polsce, który może się poszczycić taką akredytacją.

Ważna publikacja

Dlatego nie dziwi fakt, że dwaj gdyńscy lekarze ze Szpitala Morskiego zostali zaproszeni do współpracy przy pisaniu książki „Rak jajnika. Najnowsze metody leczenia”. Publikacja ukazała się na rynku dzięki wydawnictwu PZWL.

Wydawnictwo PZWL wydało właśnie książkę o raku jajnika. Publikacja powstała pod redakcją prof. Mariusza Bidzińskiego, konsultanta krajowego w dziedzinie ginekologii onkologicznej. Do napisania rozdziału o leczeniu chirurgicznym tego nowotworu zostali zaproszeni dwaj gdyńscy specjaliści z tej dziedziny: dr Mirosław Dudziak i dr hab. Maciej Stukan.

Panowie na co dzień pracują w Oddziale Ginekologii Onkologicznej Szpitala Morskiego im. PCK. Ze względu na swoje doświadczenie i zdobycie z zespołem certyfikatu ESGO do leczenia chorych z rakiem jajnika – idealnie nadawali się do współpracy przy napisaniu publikacji naukowej „Rak jajnika. Najnowsze metody leczenia”.

Gdyńscy lekarze przyjęli zaproszenie prof. Mariusza Bidzińskiego i opracowali odpowiedni rozdział do monografii, który został przyjęty bez poprawek. Ich tekst w sposób kompleksowy i praktyczny opisuje wszystkie aspekty pierwotnego leczenia chirurgicznego chorych na raka jajnika. 

Szczególny certyfikat

Przypomnijmy, że w 2020 roku Oddział Ginekologii Onkologicznej Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni otrzymał od Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej wyjątkowy, międzynarodowy certyfikat do leczenia zaawansowanego raka jajnika (Certified Centre in Advanced Ovarian Cancer Surgery).

O czym to świadczy?

O tym, że pacjentki z rakiem jajnika mają gwarancję, że diagnostyka, planowanie oraz proces leczenia są prowadzone przez wykwalifikowany i profesjonalny personel przy zastosowaniu nowoczesnego sprzętu, w kompleksowo wyposażonych salach operacyjnych i oddziale szpitalnym.

(hs za: UM Gdyni/ fot. szpitalepomorskie.eu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%