Zamknij
REKLAMA

UWAGA stoją! Rozpoczął się długi weekend - spędź go bezpiecznie

11:32, 16.06.2022 | hs za: Policja Pomorska
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami kolejny długi weekend. Na drogach będzie panował wzmożony ruch, dlatego też o nasze bezpieczeństwo będzie dbało więcej funkcjonariuszy. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi.

Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego policjanci apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych.

Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie wypoczywało nad wodą. Zadbajmy również o bezpieczeństwo podczas kąpieli.

Długi weekend czerwcowy to czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Aby był to czas udanego wypoczynku, warto pamiętać o paru zasadach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków, do osób, które wyjeżdżają na dłużej – o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów, do amatorów kąpieli – o rozsądek nad wodą.

Więcej patroli

Tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, będą czuwać policjanci z drogówki. Na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli.

W Gdyni kierowcy mogą spodziewać się patroli drogówki na drogach wylotowych. Już od środowego wieczora mundurowi zabezpieczali wjazdy i wyjazdy z miasta. Przede wszystkim trwa wzmożony ruch w kierunku Rumi.

Od rana radiowozy kontrolują u zbiegu ulic Morskiej i Chylońskiej.

Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach będą obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Trwa również sezon motocyklowy, kierowcy jednośladów powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o bezpieczną jazdę. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom.

Zanim ruszymy w podróż pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkania. Zadbajmy o to, by nikt nas nie okradł. Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Jednym z lepszych zabezpieczeń mieszkania jest… życzliwy sąsiad.

Poprośmy  go, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy mu klucze do naszego mieszkania. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzył okna i włączył wieczorem światło, zabrał z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjął korespondencję ze skrzynki na listy.

W długi weekend czerwcowy, na pewno pojawią się pierwsi amatorzy kąpieli. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych.

Przestrzegajmy podczas wypoczynku podstawowych zasad: powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych, dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych, pod żadnym pozorem nie wolno kąpać się po wypiciu alkoholu.

(hs za: Policja Pomorska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%