Zamknij
REKLAMA

Policjanci zatrzymali dwóch Ukraińców podejrzanych o włamanie do automatu z moneta w myjni samochodowej [ZDJĘCIA]

22:18, 16.06.2022 | hs za: Policja Człuchów
Skomentuj
REKLAMA

Kryminalni z Człuchowa pracując od kilku dni nad sprawą włamania do automatu rozmieniającego pieniądze w myjni samochodowej w Człuchowie wpadli na trop włamywaczy i ustalili, jakim samochodem się poruszają i gdzie mogą aktualnie przebywać.

Informację o ustaleniach i samochodzie przekazali kolegom w Kościerzynie. Funkcjonariusze z komendy w Kościerzynie tego samego dnia zatrzymali wskazany samochód i dwóch obywateli Ukrainy, zaleźli w ich samochodzie łomy i inne narzędzia do włamań, a także kilka tysięcy złotych w bilonie.

Podejrzanych przekazali do Człuchowa.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem do automatu rozmieniającego pieniądze na myjni samochodowej w Człuchowie.

Sprawa jest rozwojowa, zatrzymani obywatele Ukrainy podejrzewani są również o inne podobne włamania na terenie całej Polski. Policjanci skierowali wniosek do prokuratury o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu.

Policjanci z Człuchowa pracowali intensywnie od kilku dni nad sprawą włamania do myjni samochodowej w Człuchowie, które miało miejsce w nocy 3 czerwca, sprawcy z automatu rozmieniającego pieniądze ukradli bilon i banknoty, właściciel wycenił straty na około 10 tys. złotych.

Kryminalni ustalili, kto może być odpowiedzialny za włamanie i jakim samochodem najprawdopodobniej poruszają się sprawcy. W miniony poniedziałek informację o podejrzanych przekazali funkcjonariuszom w Kościerzynie.

Policjanci z tej jednostki w ten sam dzień zatrzymali wskazany samochód i dwóch obywateli Ukrainy w wieku 36 i 39 lat. Mężczyźni w samochodzie mieli łomy i inne narzędzia mogące służyć do włamania, a także prawie 5 tysięcy złotych w bilonie i kilkaset euro w gotówce.

Podejrzani zostali przekazani policjantom w Człuchowie, gdzie obaj mężczyźni usłyszeli we wtorek 7 czerwca zarzut kradzieży z włamaniem do automatu rozmieniającego pieniądze na myjni samochodowej w Człuchowie.

Nie przyznali się do winy. Policjanci wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Człuchowie z wnioskiem o zastosowanie wobec obu mężczyzn aresztu tymczasowego.

Nie jest to jednak koniec policyjnej pracy, zatrzymani mężczyźni podejrzani są również o inne podobne włamania na terenie całej Polski, nad którymi aktualnie pracują funkcjonariusze.

Za przestępstwo, jakim jest kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(hs za: Policja Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%