Zamknij
REKLAMA

11 zarzutów usłyszał sprytny włamywacz z Gdyni

22:34, 16.06.2022 | hs za: Policja Pomorska
Skomentuj
REKLAMA

Kryminalni z Gdańska, Wejherowa i Rumi zatrzymali 43-latka w związku z włamaniami – mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Wejherowa i Rumi wspólnie pracowali nad sprawami kradzieży z włamaniem do mieszkań, do których dochodziło na terenie powiatu wejherowskiego, a także w Gdańsku i Gdyni.

Podczas wspólnej pracy nad sprawami ustalili tożsamość i zatrzymali sprawcę tych przestępstw, którym okazał się 43-latek z Gdyni.

11 zarzutów

Mężczyzna został już przesłuchany oraz usłyszał 11 zarzutów głównie dotyczących kradzieży z włamaniem oraz kradzieży i zniszczenia mienia. Czynów tych dopuścił się w ramach powrotu do przestępstwa.

Mężczyzna został przez sąd tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

Kilka dni temu policjanci zatrzymali 43-latka z Gdyni za kradzieże z włamaniami, do których dochodziło w Wejherowie, Rumi, Gdańsku i Gdyni. Nad sprawami kradzieży jak i ustaleniem tożsamości sprawcy tych przestępstw pracowali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz Komisariatu Policji w Rumi.

Miał sposób

Podczas pracy przy sprawach włamań, policjanci ustalili, że sprawca wchodził na klatki schodowe podstępem. Najpierw dzwonił na domofony mieszkań i sprawdzał, które z mieszkań jest puste, a następnie dzwonił na domofony sąsiadów, by podstępem dostać się na klatkę schodową. Następnie w tych mieszkaniach, które w danym momencie były puste, uszkadzał zamki w drzwiach, a następnie wchodził do mieszkań z których kradł pieniądze, biżuterię i zegarki.

43-letni gdynianin został przesłuchany oraz usłyszał łącznie 11 zarzutów głównie dotyczących kradzieży z włamaniem, ale także kradzieży i uszkodzenia mienia. Czyny te popełniał w ramach powrotu do przestępstwa. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Kradzież z włamaniem jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

(hs za: Policja Pomorska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%