Zamknij
REKLAMA

Zbliża się Festiwal Open`er 2022. Ostrzegamy przed internetowymi oszustwami

21:52, 17.06.2022 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Zbliża się Festiwal Open`er 2022. Uważajmy na nieprawdziwe oferty, związane z zakupem biletów na koncerty. Robiąc zamówienia w sieci czy logując się na różnych portalach społecznościowych nie zapominajmy, że w wirtualnym świecie są również oszuści, którzy tylko czekają na okazję, aby nas okraść.

Nie otwierajmy linków od obcych.

Sprawdzajmy opinie o sprzedających i kupujących. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.

Robiąc zakupy przez Internet należy zachować szczególną ostrożność. Osoby, które nie sprawdzają sprzedających bądź nie mają żadnych zabezpieczeń, narażone są na działania przestępców i nieświadomie tracą swoje pieniądze.

Obecnie trwa sprzedaż biletów na koncerty tegorocznego Festiwalu Open`er 2022.

Oszuści wykorzystują tę okazję na wyłudzenie pieniędzy od osób wybierających się na festiwal.

Do jednego z takich oszustw doszło w tym tygodniu. 37-letnia mieszkanka Gdyni umieściła na jednym z portali społecznościowych wpis, że chce kupić bilety.

Na to ogłoszenie odpowiedział oszust, przesłał zdjęcia biletów, potwierdzonej transakcji zakupu, zdjęcie swojego dowodu osobistego z zamazanymi danymi wrażliwymi, numer telefonu niezbędny do transakcji BLIK oraz numer konta.

Pokrzywdzona dokonała płatności na wskazany numer telefonu, po czym otrzymała fałszywe bilety, a kontakt ze sprzedającym się urwał.

W ten sposób kobieta straciła 900 zł.

Przypominamy wszystkim użytkownikom urządzeń z dostępem do Internetu aby pilnowali swoich haseł dostępowych. Pamiętajmy o wylogowaniu się z aplikacji za każdym razem po zakończeniu jej użytkowania. Nie otwierajmy linków od obcych. Sprawdzajmy opinie o sprzedających i kupujących.

Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%