Zamknij
REKLAMA

Ukradł torebkę z samochodu, a potem płacił skradzioną kartą, został zatrzymany

09:14, 22.06.2022 | hs za: Policja Człuchów
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Człuchowa w ubiegłą środę przyjęli zawiadomienie o kradzieży w Rzeczenicy z otwartego samochodu damskiej torebki, w której znajdowały się dokumenty, 500 złoty i karta bankomatowa.

Sprawca kradzieży zapłacił tą kratą zbliżeniowo 12 razy wyciągając z konta pokrzywdzonej jeszcze ponad 400 złotych.

Złodziej z Rzeczenicy

Policjanci już w piątek 17 czerwca ustalili, że torebkę ukradł 35-letni mieszkaniec gminy Rzeczenica.

Posługiwanie się kradzioną kartą jest traktowane jak kradzież z włamaniem, za co grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Człuchowscy funkcjonariusze w środę 15 czerwca zostali powiadomieni o kradzieży damskiej torebki, w której znajdowały się dokumenty, pieniądze i karta bankomatowa z niezamkniętego samochodu zaparkowanego w Rzeczenicy.

Właścicielka samochodu znajdowała się w jego pobliżu i uznała, że nie ma potrzeby zamykania go, nie przypuszczała, że ktoś w ciągu dnia może ukraść jej rzeczy z tego pojazdu.

Dodatkowo sprawca używając skradzionej karty bankomatowej dokonał 12 płatności zbliżeniowo na sumę ponad 400 złotych. Funkcjonariusze zajęli się sprawą, wytypowali osoby, które mogły dokonać kradzieży i dwa dni później zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Rzeczenica, podejrzanego o kradzież torebki i płatności skradzioną kartą.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, oddał torebkę, dokument i inne przedmioty, które się tam znajdowały.

Policjanci apelują, aby nie zostawiać żadnych wartościowych przedmiotów w widocznych miejscach lub na siedzeniach w zaparkowanych samochodach. Pilnujmy również, aby zamykać swoje auta, nawet gdy wychodzimy z nich na chwilę i sprawdzać, czy pozamykaliśmy wszystkie okna.

Wypłacanie pieniędzy, za pomocą kradzionej karty bankomatowej traktowane jest jak kradzież z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(hs za: Policja Człuchów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%