Zamknij
REKLAMA

Będzie zmiana prokuratora? A może nawet prokuratury i sądu rozpatrującego sprawę?

23.14, 08.08.2022 Mariusz Sieraczkiewicz Aktualizacja: 23.34, 08.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

Cały czas nie rozwiązana jest sprawa Andrzeja L. podpalacza, który przyznał się do zarzucanych mu czynów i nagle okazało się, że był "niepoczytalny..."

Po czyjej stronie jest prokuratura?

Mariusz Birosz, również poszkodowany przez Andrzeja L. nie daje za wygraną, mimo tego, że prokuratura z Człuchowa stanęła po stronie sprawczy a nie pokrzywdzonych.

Sprawa jednak drgnęła i może okazać się, że to co obecnie toczy się przed Sądem Rejonowym w Człuchowie o Syg. Akt. II K 271/21 PR Ds. 734.2020, zmieni miejsce rozpatrywania.

Sam przebieg zdarzeń opisywaliśmy już wielokrotnie. Czas teraz zastanowić się nad genezą ataków na rodzinę Zblewskich i rodzinę Biroszów.

- Mam nieodparte wrażenie, że cały proces polega na tym, jak uniewinnić Andrzeja L. a konkretnie, aby za swoje zbrodnicze czyny nie odpowiadał – komentuje Mariusz Birosz. - Do dzisiejszego dnia nie usłyszałem dlaczego uczynił tyle zła niewinnym ludziom. W imieniu swoim oraz małżonki wypowiem się co naszym zdaniem było powodem skrupulatnie przygotowanej akcji przestępczej. Jednym słowem można by było to określić wyrazem – zemsta.

No właśnie, nikt z „mądrych” prokuratorów nie pokusił się do tej pory by zdiagnozować (a podobno od tego jest prokuratura) przyczyny zaistniałej sytuacji.

Zemsta?

A czy podpalenie, zniszczenie samochodów, tablicy pamiątkowej na budynku Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie i szkalowanie – nie są zemstą za:

  • przegraną ojca Andrzeja L. w głosowaniu na stanowisko Prezesa Miejsko-Gminnego Zarządu OSP w gminie Czarne (ojciec sprawcy przegrał głosowanie z Lidią Bojar-Birosz)
  • przegraną ojca Andrzeja L. w wyborze patrona szkoły - została nią dzięki inicjatywie państwa Biroszów sanitariuszka 5. Wileńskiej Brygady AK Danuta Siedzikówna ps. „Inka”, natomiast ojciec sprawcy był inicjatorem w 1976 roku nadania imienia tej samej szkole Konstantego Rokossowskiego komunistycznego zbrodniarza, a przeciwko „Ince” wystawił Hetmana Koniecpolskiego
  • przegraną Ewy Lipskiej czyli małżonki sprawcy, w wyborach na dyrektora Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Czarnem, z kandydatką oficjalnie wspieraną przez nasze małżeństwo – oboje zasiadaliśmy w Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Czarnem
  • to, że sprawca Andrzej L. nie otrzymał stanowiska Nadleśniczego lub zastępcy Nadleśniczego, stąd wściekłość i budowanie zaplecza, aby zniszczyć swojego przełożonego – Nadleśniczy Romuald Zblewski wywodził się z rodziny patriotycznej, dla której przestrzeganie wartości chrześcijańskich było sprawą nadrzędną, czyli przełożony nie był z tej samej bajki co sprawca.

Pozostaje jeszcze kwestia nieżyjącego już leśniczego, zdegradowanego przez Romualda Zblewskiego za ogromne nieprawidłowości w jego leśnictwie i rodzące się pytanie – czy leśniczy Andrzej L. obawiał się podobnej kontroli w swoim leśnictwie?

Do tej pory prokuratura w ogóle nie zbadała tych okoliczności!

I nadal nikt nie postawił Andrzejowi L. zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci, a przecież Romuald Zblewski trafił do szpitala w wyniku ran poniesionych podczas gaszenia pożaru swojego domostwa podpalonego właśnie przez Andrzeja L. W placówce medycznej nadleśniczy zaraził się covidem, co było przyczyną zgonu.

Nie trzeba być wybitnie rozgarniętym, żeby dostrzec, że coś tu jest nie tak.

Wykluczające się opinie biegłych – i w kwestii pożaru (kuriozalne jest to, że dwie całkowicie się wykluczające opinie wystawił ten sam biegły – pierwszą przed wizytą w prokuraturze...).

Sprawą zainteresował się Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej. Już ukazał się artykuł, który poruszył osoby na co dzień zajmujące się wymiarem sprawiedliwości.

Wniosek jest tylko jeden – jak najszybciej należy zmienić prokuraturę zajmująca się tą sprawą, wszcząć postępowanie od nowa, zlecić badania biegłym spoza województwa pomorskiego, a najlepiej również sprawę przenieść do innego województwa, np. podlaskiego czy lubelskiego.

Do tematu wrócimy...

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%