Zamknij
REKLAMA

Zatrzymane dwie osoby, które realizowały sfałszowane recepty

11.17, 19.11.2022 hs za: Policja Gdynia Aktualizacja: 11.22, 19.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych z gdyńskiej komendy zatrzymali 58-letnią kobietę oraz 72-letniego mężczyznę, którzy kupowali leki psychotropowe na fałszywe recepty.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy tego przestępstwa realizowali sfałszowane recepty od grudnia 2021 roku.

Prokuratur zastosował wobec 58-latki i 67-latka dozór policyjny.

Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Fałszywe recepty

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gdyni pracowali nad sprawą fałszywych recept. Mundurowi w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że dwie osoby od grudnia 2021 roku kupowały leki psychotropowe wykorzystując do tego podrobione recepty, które były wypisywane odręcznym pismem. Przestępcy wykorzystywali do tego dane i pieczęć jednego z lekarzy.

Policjanci zabezpieczyli 51 fałszywych recept na dane osobowe trzech osób. Z dotychczasowej pracy mundurowych wynika, że mogło być nawet ponad sto takich recept, zarówno refundowanych jak i nierefundowanych. Obecnie funkcjonariusze szacują na jaką kwotę przestępcy oszukali Narodowy Fundusz Zdrowia.

Policjanci zatrzymali do sprawy 58-letnią kobietę oraz 67-letniego mężczyznę, którzy przyznali się do zarzucanych czynów. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%