Zamknij
REKLAMA

Prokuratura w Lęborku wszczęła śledztwo ws. śmierci 5-letniej dziewczynki z Dąbrówna

21.50, 18.01.2023 PAP Aktualizacja: 19.50, 20.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Zastępca prokuratora rejonowego w Lęborku Dorota Frączek poinformowała PAP w środę o wszczęciu śledztwa w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczynki, to jest o czyn z art. 155 kk.

Nieumyślne spowodowanie śmierci?

Prokuratura Rejonowa w Lęborku wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci 5-letniej dziewczynki - powiedziała PAP prok. Dorota Frączek. Zwłoki dziecka ujawniono we wtorek w domu w Dąbrównie. Była w nim też matka dziewczynki, która ze względu na stan zdrowia trafiła do szpitala.

"Zostało wydane postanowienie o sekcji zwłok, która odbędzie się jutro (czwartek) z samego rana. Dopiero po przeprowadzonej sekcji będziemy wiedzieć więcej i ewentualnie rozważać zasadność zmiany bądź nie kwalifikacji prawnej" - zaznaczyła prok. Frączek.

Zwłoki 5-letniej dziewczynki zostały ujawnione we wtorek w domu w Dąbrównie (pow. słupski, Pomorskie). W domu była także matka dziewczynki, która ze względu na stan zdrowia trafiła do szpitala w Słupsku.

Wstępnie na ciele dziecka nie znaleziono widocznych śladów mogących świadczyć o tym, że śmierć dziewczynki była następstwem umyślnego działania osób trzecich, stąd tak ważne będą wyniki sekcji zwłok.

"Na tym etapie śledztwa przesłuchani zostali świadkowie, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, mieli wiedzę na temat ujawnienia zwłok dziecka. Dalsze czynności będą uzależnione od wyników sekcji" - powiedziała PAP prok. Frączek.

Matka w szpitalu

Dodała, że z informacji, jakie posiada, wynika, że matka dziewczynki nadal przebywa w szpitalu i jej stan zdrowia nie pozwalał na przesłuchanie. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ akub/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%