Zamknij
REKLAMA

31-latek zatrzymany za znieważanie i kierowanie gróźb na tle narodowościowym. Uderzył i opluł

21.17, 20.01.2023 PAP Aktualizacja: 21.20, 20.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska powiedziała PAP, że na początku tygodnia policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że dwa tygodnie wcześniej nieznany mężczyzna znieważył pracownika restauracji, który dostarczył mu zamówione jedzenie i nie miał wydać 2 zł reszty.

"Sprawca groził dostawcy pobiciem i pokazując kij bejsbolowy zmusił go do opuszczenia klatki schodowej. Kilkanaście dni później podejrzany zadzwonił do restauracji, w której pracuje pokrzywdzony i ze względu na jego przynależność narodową zaczął znieważać obywatela Ukrainy oraz mu grozić" - dodała Ciska.

Uderzył i opluł

Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który na tle narodowościom znieważył dwóch pracowników restauracji obywatelstwa ukraińskiego oraz groził im. Ponadto, podejrzany uderzył w głowę ekspedientkę piekarni i opluł ją.

Prawie godzinę później sprawca przyjechał pod budynek restauracji i na zewnątrz zaczął rozmawiać z właścicielem lokalu. W trakcie rozmowy z obywatelem Ukrainy, podejrzany znieważył go i groził mu na tle narodowościowym oraz go uderzył.

Następnie sprawca, chcąc wejść do restauracji, pomylił lokale i wszedł do piekarni, gdzie ręką uderzył w głowę ekspedientkę, a także opluł kobietę.

Narkotyki w domu

We wtorek po południu 31-letni gdańszczanin, podejrzany o te przestępstwa został zatrzymany przy jednym z bloków w dzielnicy Piecki-Migowo. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli 81 porcji haszyszu i dwie tabletki psychotropowe.

W środę 31-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał siedem zarzutów w tej sprawie. Mężczyzna odpowie m.in. za znieważenie oraz kierowanie gróźb na tle narodowościowym, naruszenie nietykalności i posiadanie narkotyków. Prokurator objął go dozorem policyjnym.

31-latek ma także zakaz kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonych. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. (PAP)

autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ akub/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%