Zamknij
REKLAMA

Zatrzymani za zabicie żubra

21:33, 07.02.2020 | hs za: Policja Pomorska
REKLAMA
Skomentuj

Funkcjonariusze słupskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn z wieku 21 i 29 lat podejrzanych o zabicie żubra, do którego miało dojść w listopadzie 2019 r. w miejscowości Dąbrówno. Dzisiaj z udziałem mężczyzn czynności przeprowadzi prokurator, który prawdopodobnie przedstawi im zarzuty z art. 181 § 2 kk. Mężczyźni dodatkowo odpowiedzą za nielegalne posiadanie broni. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

W sobotę słupscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek ze sprawą zabicia żubra, do którego doszło w listopadzie 2019 r.

17 listopada policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące zabicia żubra i odcięcia mu głowy, do którego miało dojść w miejscowości Dąbrówno w powiecie słupskim. Funkcjonariusze wówczas zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Zajmując się tą sprawą, policjanci powołali biegłego z zakresu balistyki i bardzo dokładnie analizowali zebrany materiał dowodowy.

Intensywna praca funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania 21-letniego mieszkańca powiatu słupskiego i 29-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego. Mężczyźni dzisiaj zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lęborku, gdzie prawdopodobnie usłyszą zarzuty z art. 181.§ 2 kk i z art. 263 kk, w którym mowa o nielegalnym posiadaniu broni. Sprawcom grozi kara do 8 lat więzienia.

 

 

(hs za: Policja Pomorska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Brodacz Brodacz

0 0

Oko za oko... 10:07, 08.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone