Zamknij
REKLAMA

Szef sutenerów zatrzymany w Redłowie wśród huku granatów

23:35, 11.02.2020 | hs za: Policja Pomorska
REKLAMA
Skomentuj

Dziś o godzinie 6 policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej siłowo weszli na Redłowie do mieszkania 46-latka podejrzewanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą zyski z nierządu. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze użyli granatów hukowych. Mężczyzna dziś będzie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, niewykluczone, że usłyszy zarzuty. Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany był już notowany. Odpowiadał za rozboje i napady.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego pracowali nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem korzyści z nierządu. Do sprawy, podczas poprzednich realizacji, policjanci zatrzymali 14 osób.

Dziś o godzinie 6 policjanci Samodzielnego Pododdziału Koontrterorystycznego Policji w Gdańsku weszli siłowo do mieszkania 46-letniego mieszkańca Gdyni. Policjanci mieli informację, że mężczyzna jest niebezpieczny, w trakcie zatrzymania użyte zostały granaty hukowe. Zatrzymany mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i czerpanie korzyści z nierządu. 46-latek dziś doprowadzany będzie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Według informacji ze służb dochodzeniowych zatrzymany kierował grupą przestępczą, do której należało kilkanaście osób, m.in. trzy kobiety, których zadaniem było umawianie klientów z prostytutkami. Mężczyźni natomiast ochraniali proceder, byli kierowcami, zajmowali się kwestiami finansowymi i reklamowymi, np. umieszczaniem ogłoszeń w internecie.

Za przestępstwa, o które podejrzewany jest 46-latek grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałym po 5 lat. Zatrzymanych jest już 14 osób, ale lista może się powiększyć.

 

 

(hs za: Policja Pomorska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone