Zamknij
REKLAMA

Nowoczesny komisariat na Chwarznie już otwarty

17:00, 13.02.2020 | hs za: UM Gdyni/foto Policja Gdynia
REKLAMA
Skomentuj

Nowo wybudowany, nowoczesny i posiadający wszelkie udogodnienia podwyższające komfort pracy i poziom obsługi interesantów – taki jest oddany właśnie do użytku Komisariat Policji na Chwarznie przy ul. Staniszewskiego. Służbę będą w nim pełnić policjanci i pracownicy dotychczasowego komisariatu na Witominie. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu na Pomorzu.

W środę, 12 lutego, odbyło się uroczyste otwarcie Komisariatu Policji na Chwarznie.

- Godne warunki pracy policjantów to większe bezpieczeństwo obywateli. Każdy nowy komisariat to poczucie bezpieczeństwa zwiększa – podkreślił wojewoda Dariusz Drelich. - Życzę wszystkim funkcjonariuszom, by po każdej interwencji i pracy bezpiecznie wracali do swoich rodzin i domów, a nowe, komfortowe warunki pracy wpłynęły na osiąganie jeszcze lepszych wyników.

W inauguracji jego działalności udział wzięli m.in. prezydent Wojciech Szczurek, pełnomocnik prezydenta ds. bezpieczeństwa Andrzej Bień, a także przedstawiciele Policji na czele z nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem, Zastępcą Komendanta Głównego Policji, nadinsp, Jarosławem Rzymkowskim, Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku oraz mł. insp. Sławomirem Pachurą, Komendantem Miejskim Policji w Gdyni.

Nowy komisariat znajduje się przy ul. Staniszewskiego 1a. Jego budowa rozpoczęła się w 2016 roku w ramach Programu Modernizacji Policji i kosztowała ponad 10 milionów złotych, z czego 1,2 miliona zł oraz działkę pod inwestycję przekazało miasto.

- Ten komisariat sprawi, że zarówno warunki pracy policjantów, jak i ich dostępność dla mieszkańców tej części miasta ulegną radykalnej poprawie. Dzisiaj funkcjonowanie Policji to ważny element funkcjonowania miasta. To wpływ na bezpieczeństwo, ale też na rozwiązywanie wielu problemów, z którymi mogą się spotykać mieszkańcy. Dlatego bardzo się cieszę, że udało się ten projekt zrealizować. Warto podkreślić, że to kolejny komisariat dzielnicowy w Gdyni, który powstał także przy zaangażowaniu finansowym miasta - komentuje Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Obiekt zajmuje obszar 1 410,29 m2, z powierzchnią użytkową sięgającą prawie 1 054,57 m2. W skład kompleksu wchodzą budynek komisariatu, część garażowo-gospodarcza oraz kojce dla psów służbowych wraz z pomieszczeniami dla ich przewodników. Szczególnie wart podkreślenia jest ten ostatni element, gdyż do tej pory gdyńska policja nie posiadała do tej pory tego typu zaplecza dla czworonogów na służbie.

Budynek komisariatu podzielony został na dwie części. W strefie ogólnodostępnej znajdują się m.in.: hall, recepcja, pokój przyjęć interesantów oraz przystosowany dla osób z niepełnosprawnością sanitariat. W części z ograniczonym dostępem znajdują się: szatnie z węzłami sanitarnymi, siłownia, pokoje biurowe, pokój przesłuchań ofiar i świadków, a także osób zatrzymanych, pomieszczenie depozytowe, sala odpraw z dyżurką i pokojem socjalnym, podręczny magazyn uzbrojenia oraz pomieszczenia do pobierania lub zdania broni.

W Komisariacie służbę będą pełnić policjanci i pracownicy z dotychczasowego Komisariatu Policji na Witominie.

- Zdajemy sobie sprawę, że warunki na Witominie – w których pracowali funkcjonariusze policji i obsługiwani byli mieszkańcy – urągały obecnym wymogom nowoczesnego miasta. Policjanci długo czekali na ten obiekt, ale mam nadzieję, że teraz będzie przez długie lata służył mieszkańcom i spełniał oczekiwania samych policjantów co do tego w jakich warunkach chcieliby pracować – mówi Andrzej Bień, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. bezpieczeństwa.

 

(hs za: UM Gdyni/foto Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone