Zamknij
REKLAMA

Pedofile żyją obok nas... Czy należy jeszcze bardziej zaostrzyć prawo?

21:42, 21.02.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto pixabay.pl
REKLAMA
Skomentuj

Prawo do ochrony dzieci stawiane jest ponad anonimowość przestępców. To idea, która przyświeca wszystkim, którzy zdają sobie sprawę z bezwzględności pedofilów.

– Państwo ma obowiązek chronić dziecko a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Dlatego zaostrzamy Kodeks karny w tym zakresie i planujemy kolejne zmiany w przepisach. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem – tłumaczy Minister Sprawiedliwości.

Dodaje, że publiczne rejestry z danymi pedofilów funkcjonują na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych. Są dobrym sposobem na zapobieganie krzywdzie ofiar, bo pozwalają na skuteczną kontrolę takich przestępców.

Dziś w rejestrze publicznym zarejestrowanych pedofilów jest 768. A w rejestrze z dostępem ograniczonym widnieją aż 2614 nazwiska. Są wśród nich również mieszkańcy Gdyni i Pomorza.

Ostatnio całą Polskę oburzyła decyzja sądu, który złagodził wyrok dla zwyrodnialca. Steve V. w 2017 zgwałcił i pobił ze skutkiem śmiertelnym 3 letniego chłopczyka. Najpierw pedofil usłyszał wyrok 25 lat więzienia. Jednak Sąd Apelacyjny w Łodzi zmienił na 15 lat, a na dodatek morderca może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie.

Polski Kościół ma również wiele niewyjaśnionych spraw, choć ostatnio pedofilia przestała być tematem tabu i kurie diecezjalne reagują na ten przestępczy proceder. Należy mieć nadzieję, że i w tej przestrzeni życia pedofilia będzie napiętnowana i duchowni, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach będą natychmiast wydali ze stanu kapłańskiego i zajmować się nimi będzie wymiar sprawiedliwości.

Kilka lat temu świat żył sprawą pary dwóch amerykańskich gejów: George'a Harasz i Douglas'a Wirth, którzy na przestrzeni kilku lat trzykrotnie adoptowali po trzech chłopców (były to zawsze rodzeństwa), których potem gwałcili.

Ostatnio, również w stanach do celi osadzonego dożywotnio mordercy dokooptowano dwóch pedofilów. Ich zachowania mocno nie spodobały się Jonathanowi Watsonowi. Prosił strażników o przeniesienie, ci jednak zareagowali śmiechem. Nie mogąc znieść jak dwójka pedofilów ogląda kanały dziecięce zabił ich laską inwalidzką.

Ostatnie wydarzenia i ujawnianie aktów pedofilii wzbudziły kolejną dyskusję na temat kar dla osób, którym sądownie udowodni się czyny pedofilskie. Jak zwykle zdania są podzielone. Od tych postulujących leczenie przez kastrację i umieszczanie w szpitalach psychiatrycznych po dożywocie. Problem jest wzrastający. Nie wiadomo jeszcze czy wzrost ujawnionych czynów pedofilskich wynika z tego, że zwyrodnialców przybywa, czy z tego że wykrywalność jest większa. W każdy razie nie wiadomo, co musi się jeszcze wydarzyć, jak brutalne to muszą być zdarzenia, by pedofilia przestała służyć do walki politycznej, a stała się powodem do poważnej dyskusji (może referendum) zakończonej dobrymi aktami prawnymi.

A póki co, musimy być uczuleni na dziwne zachowania osób, w tym również kobiet. Zagrożenie może nadejść z najbardziej niespodziewanej strony. Co jakiś czas Pomorze obiega rysopis poszukiwanych za czyny lubieżne z dziećmi. Wielu pedofilów przebywa w zakładach karnych lub szpitalach psychiatrycznych. Są jednak też tacy, których sądy wypuszczają na wolność. Również na terenie Trójmiasta mieszkają pedofile, którzy po odsiedzeniu wyroku opuścili mury więzień.

Przedstawiany tylko 12. Więcej znajdziecie w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym - Rejestr publiczny: https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/home

Nie wszyscy osadzeni mają zasądzone dożywocie. W każdej chwili mogą opuścić mury więzień i pojawić się obok nas.

Pedofile z Pomorza (część):

 1. Wiesław Adryaniak z Lęborka – na wolności
 2. Mariusz Baranowski z Tczewa – w zakładzie karnym
 3. Paweł Borówka z Braniewa – w zakładzie karnym
 4. Dariusz Buda z Nowego Dworu Gdańskiego - w zakładzie karnym
 5. Marcin Chmioła z Gdańska – na wolności
 6. Piotr Cisielski z Gdańska – na wolności
 7. Jarosław Czerwiński z Malborka – w trakcie weryfikacji miejsca pobytu
 8. Piotr Dachnowicz z Gdańska – w zakładzie karnym
 9. Sebastian Dubas ze Słupska – w zakładzie karnym
 10. Rafał Gański z Gdyni – na wolności w Gdańsku
 11. Rafał Grabowski z Wejherowa – w zakładzie karnym
 12. Mirosław Hebel z Gdyni – w szpitalu psychiatrycznym

 

Wiesław Adryaniak z Lęborka


 

Marcin Chmioła z Gdańska

 

Piotr Cisielski z Gdańska

 

Rafał Gański z Gdyni

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto pixabay.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

wielebnywielebny

0 0

dobrze że zdjęli do zdjęć koloratki 23:17, 21.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ŚwiteziankaŚwitezianka

0 0

Dowcip zwietrzały!!!! Autor komentarza lekceważy opisany problem pedofilstwa. 15:14, 26.02.2020


REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone