Zamknij
REKLAMA

Próba wyłudzenia pieniędzy na żołnierza WOT

20:07, 29.03.2020 | Maciej Szalbierz 7 PBOT/foto DWOT
Skomentuj
REKLAMA

Kreatywność oszustów w czasach pandemii koronawirusa nie zna granic. Poczucie odpowiedzialności żołnierzy WOT za swoją małą Ojczyznę oraz zaufanie jakim darzeni są przez społeczeństwo próbowali wykorzystać nieuczciwi ludzie.

Znane są wyłudzenia metodą "na wnuczka" czy "na policjanta", natomiast, korzystając z trudnej sytuacji panującej w całym kraju oszuści postanowili podać się za żołnierzy WOT. Do próby wyłudzenia pieniędzy doszło w ostatnich dniach w Zabrzu. Oszust zadzwonił do starszej osoby prosząc o pieniądze, za które rzekomo miał zrobić zakupy. Na szczęście przebywająca w domu kobieta zorientowała się, że to może być próba oszustwa i skontaktowała się z koordynatorem ds. wsparcia w brygadzie OT, który się nią opiekuje.

W ramach walki z pandemią koronawirusa żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udzielają wsparcia kombatantom, osobom starszym i przebywającym w kwarantannie. Działania prowadzone są w ramach operacji „Odporna wiosna” a zadania terytorialsów obejmują między innymi dostawy żywności i leków, w tym zakupy.

Kombatanci, nad którymi 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio sprawuje opiekę zostali dokładnie poinformowani w jaki sposób żołnierze gdańskiej brygady będą się z nimi kontaktować. Niezwykle istotny jest fakt, że każdy z kombatantów zna osobiście swojego opiekuna. Każdy przypadek próby wyłudzenia będzie zgłaszany do koordynatora wsparcia  w 7 PBOT a następnie na policję.

Apelujemy, aby zachować czujność, ponieważ nawet w tak trudnych czasach nie dla wszystkich ludzi uczciwość i wzajemne wsparcie mają jakąkolwiek wartość.

(Maciej Szalbierz 7 PBOT/foto DWOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA