Zamknij

331 mundurowych czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców Gdyni w weekend

12:21, 19.05.2020 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Minął kolejny weekend majowy, w trakcie którego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców Gdyni. Pomimo wcześniejszych upomnień dotyczących przestrzegania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa nie obyło się bez mandatów.

W czasie minionego weekendu nad bezpieczeństwem mieszkańców Gdyni czuwało 331 policjantów oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej i Wojsk Obrony Terytorialnej. Działania mundurowych dotyczyły przestrzegania obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Pomimo obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, wciąż zdarzają się przypadki nie stosowania się do tego przepisu. Podczas ostatniego weekendu funkcjonariusze mieli 152 interwencje związane z gromadzeniem się osób i nie zakrywaniem twarzy. Policjanci pouczyli 244 osoby z czego 7 pouczeń dotyczyło gromadzenia się osób a pozostałe związane były z nieprawidłowym zakryciem twarzy. W 3 sytuacjach osoby zachowywały się w sposób lekceważący i mundurowi wystawili mandaty.

Zdarzają się osoby, które z różnych powodów nie mają maseczek ochronnych. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców policjanci każdego dnia rozdają maseczki, które zakupił Urząd Miasta w Gdyni. Podczas weekendowej akcji mundurowi zaopatrywali w maseczki wszystkich, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących. Funkcjonariusze rozmawiali z Gdynianami tłumacząc jak ważne jest ich noszenie, a także jak należy prawidłowo z nich korzystać.

Przypominamy o konieczności stosowania się do obowiązujących obostrzeń. Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych, dzięki którym chronimy siebie i innych.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA