Zamknij

KGP: ostatniej doby sprawdziliśmy prawie 72 tys. osób na kwarantannie; ok. 800 naruszeń

15:52, 27.05.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak przekazał w środę rzecznik Komendy Głównej Policji, od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce policjanci już ponad 6,7 miliona razy sprawdzali osoby skierowane na kwarantannę. Ostatniej doby przeprowadzili 71 977 tego typu kontroli, a w około 800 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych.

Ostatniej doby sprawdziliśmy prawie 72 tys. osób poddanych kwarantannie, a w około 800 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych - powiedział w środę PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Ciarka dodał, że w około 20 przypadkach zwrócono się do policji z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci itp.

Przekazał również, że od początku epidemii 177 policjantów zostało zakażonych, a 144 z Covid-19 wyzdrowiało. "Od początku działań ok. 2980 było na kwarantannie, obecnie jest na kwarantannie 211 funkcjonariuszy" - poinformował rzecznik KGP.

Inspektor przypomniał, że do działań prewencyjnych zaangażowanych jest każdego dnia około 20-22 tys. funkcjonariuszy oraz że osobom, które nie przestrzegają obostrzeń i przepisów, inspektor sanitarny może wymierzyć karę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych.

Policjant wskazał też najnowsze statystyki dotyczące kontroli w komunikacji zbiorowej. "Skontrolowaliśmy ponad 248 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, tylko ostatniej doby było ich ponad 2700" - zaznaczył.

"Na ulicach jest generalnie spokojnie, Polacy w zdecydowanej większości stosują się do obowiązujących ograniczeń, odpowiedzialnie i na ogół zdyscyplinowanie podchodzimy do zasad zdrowego życia w obecnej chwili. Dzięki temu krzywa przyrostu zachorowań nie jest tak duża" - dodał. (PAP)

autor: Bartłomiej Figaj

bf/ wj/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz