Zamknij

Przekroczysz prędkość - zapłacisz mandat

10:15, 27.06.2020 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższy poniedziałek i wtorek funkcjonariusze gdyńskiej drogówki przeprowadzą działania „Tempo 30”. Celem działań jest wyeliminowanie zjawisk związanych z nieprzestrzeganiem ograniczeń prędkości.

W przyszłym tygodniu policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania „Tempo 30”. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na ulicach w centrum Gdyni, gdzie kierowcy nie przestrzegają znaków drogowych ograniczających prędkość.

Mimo, że przepisy pozwalają na bezpieczne przemieszczanie się do danego miejsca, wielu kierowców lekceważy je. Dlatego funkcjonariusze podczas akcji, oprócz mierników prędkości będą wykorzystywać nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory.

W trakcie działań będzie mierzona prędkość gdzie obowiązuje strefa ograniczenia do 30 km/h.

Każdy kierowca powinien uświadomić sobie jakie zagrożenie dla życia ludzkiego spowodowane jest nadmierną prędkością.

Gdyńska drogówka zwraca się do wszystkich kierujących z apelem o rozwagę. Jazda z nadmierną prędkością wpływa na dłuższy czas hamowania co jest ogromnym zagrożeniem dla pieszych. Ponadto kierowca w sytuacji zagrożenia często traci kontrolę nad pojazdem. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i innych.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz