Zamknij
REKLAMA

W niedzielę policjanci będą kontrolować prędkość

22:34, 04.07.2020 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzą ogólnokrajowe działania „Prędkość”. Do akcji przyłączą się również inne służby i wspólnie z policjantami będą zwracać uwagę na stosowanie się do ograniczeń prędkości. Nadrzędnym celem działań będzie poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni w niedzielę przeprowadzą ogólnokrajowe działania „Prędkość”. Podczas działań wraz z funkcjonariuszami innych służb będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego w naszym mieście.

Celem działań jest:

  • zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości,
  • egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości,
  • uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość,
  • ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.

W trakcie działań funkcjonariusze gdyńskiej drogówki wykorzystają radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie będzie można spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolować będą czy kierujący stosują się do pozostałych przepisów.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA