Zamknij
REKLAMA

14 zabranych dowodów rejestracyjnych i 123 mandaty

13:47, 01.09.2020 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

W weekend funkcjonariusze gdyńskiej drogówki przeprowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości” i „Bezpieczny weekend - ostatni weekend wakacji”. Celem akcji było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu niestosowania się do ograniczeń prędkości. Policjanci zwracali też uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Od rana w piątek na gdyńskich ulicach trwały działania krajowe pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni przez cały dzień prowadzili wzmożone kontrole z wykorzystaniem radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych. Ponadto przez weekend mundurowi prowadzili działania „Bezpieczny weekend - ostatni weekend wakacji”.

Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali 214 pojazdów, a w 77 przypadkach dotyczyły przekroczenia prędkości. Za zignorowanie przepisów mundurowi wystawili 123 mandaty oraz zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny samochodów. W trakcie działań policjanci drogówki zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, a każdy z nich miał około 2 promili alkoholu w organizmie, 1 nietrzeźwego kierowcę, któremu po badaniu alkotestem wynik wskazał blisko 1 promila alkoholu oraz 1 mężczyznę, który kierował mając prawie 0,5 promila alkoholu. Ponadto mundurowi zatrzymali osobę, która kierowała pod wpływem narkotyków mając cofnięte uprawnienia do kierowania, oraz skontrolowali 2 osoby kierujące bez uprawnień.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Prosimy o rozwagę na drodze, gdyż nadmierna prędkość niesie za sobą zagrożenie spowodowania wypadku.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA