Zamknij
REKLAMA

Prokuratura Regionalna w Poznaniu: CBA zatrzymało biznesmena Ryszarda K. i adwokata Romana G.

14:48, 15.10.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Do zatrzymania doszło w czwartek. "Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali grupę osób zamieszanych w sprawę wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln złotych z giełdowej spółki deweloperskiej" - przekazała w komunikacie prokuratura.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu zatrzymali m.in. biznesmena Ryszarda K. i adwokata Romana G. - poinformowała Prokuratura Regionalna w Poznaniu.

"Wśród zatrzymanych są m.in. biznesmen Ryszard K., adwokat Roman G. oraz byli członkowie zarządu spółki" - wskazano.

Ryszard K. jest Laureatem Medalu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w 2001 za wybitne zasługi dla Gdyni.

Ryszard K. po powrocie do Polski w 1987 roku zainwestował zarobione w Niemczech 35 tys. dolarów w niewielką firmę komputerową Prokom. Firma w kolejnych latach stał się dużym przedsiębiorstwem (późniejszy Prokom Software SA). Kluczowe znaczenie dla jej wzrostu miało uzyskanie przez nią, w okresie transformacji ustrojowej, zamówienia na dostawę systemu informatycznego dla ZUS. Prokom Software SA był przez lata jedną z największych polskich firm informatycznych, uzyskujących znaczne dochody z kontraktów informatyzacji sektora publicznego: informatyzacja ZUS, MON, MEN, NIK, KGHM, Poczty Polskiej. 1 kwietnia 2008 Prokom przestał istnieć w wyniku połączenia z Asseco Poland.

Zatrzymany od lat związany z kortami tenisowymi klubu Arka Gdynia przy ul. Ejsmonda w Gdyni (tereny dawnego stadionu Arki Gdynia). Był jednym z jego założycieli.

W komunikacie dodano, że po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani usłyszą zarzuty przywłaszczenia środków spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Zarzucanych czynów mieli dopuścić się w latach 2010-2014. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

SssSss

0 1

Roman Giertych - twórca Młodzieży Wszechpolskiej w 89, felietonista Radia Maryja, przeciwnik Polski w NATO i UE. W 2007 r. wyeliminowany ze sceny politycznej przez Kaczyńskiego. Żyje chęcią zemsty i nawet porzucił swoje idee na rzecz PO, gdyż wysokość słupków poparcia dla tej partii bardziej mu to umożliwia. Taka biedna, skrzywdzona przez Kaczora postać. 17:32, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA