Zamknij
REKLAMA

Książę Trójmiasta zatrzymany

10:45, 17.10.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto TVP/plk.pl
Skomentuj
REKLAMA

Ponad dobę trwały poszukiwania Aleksandra K. syna Ryszarda K., zwanego "Małym Księciem Trójmiasta", który (póki co) jest podejrzany o dokonanie brutalnego pobicia dziennikarza TVP Gdańsk.

"Książę Trójmiasta" zwany także "Alim" miał najpierw grozić jednemu dziennikarzowi "Zestrzelę ci tego drona. Już nie żyjesz." Potem, kiedy już służby specjalne zakończyły przeszukiwanie domu Ryszarda K. i odjechały wyszedł na zewnątrz i zaatakował operatora kamery.

Przypomnijmy, że do ataku doszło w momencie, kiedy ekipa telewizyjna zwijała się sprzed posesji. Wtedy podszedł do nich rosły mężczyzna i zaatakował operatora kamery Rafała. Najpierw uderzył go dwukrotnie w twarz, po czym przewrócił i zaczął kopać.

Według organów ścigania czyn będzie kwalifikowany z kilku artykułów kodeksu karnego. Trwają czynności śledcze. Syn Ryszarda K. Może zostać zatrzymany. Jego działania podlegają ściganiu publicznemu. Sprawa zgłoszona jest do prokuratury.

Aleksander K. Znany jest również ze swojego skomplikowanego charakteru. Często był agresywny, zwłaszcza po spożyciu alkoholu. Swego czasu w Sopocie podczas szamotaniny i bójki na Monciaku został dwukrotnie ugodzony nożem. Do zdarzenia doszło 26 stycznia 2016 roku.

Od lat osoby z jego otoczenia mówią o agresywności i wybuchowości. Znany jest również z tego powodu, że tak jak ojciec kocha koszykówkę. Jako zawodnik m.in. Asseco Prokom Gdynia w sezonie 2008/2009 wywalczył tytuł Mistrza Polski. Grał na pozycji rzucającego obrońcy lub rozgrywającego.

 

 

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto TVP/plk.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA