Zamknij
REKLAMA

Wczoraj w Gdyni doszło do oszustwa, gdzie sprawca podał się za prokuratora i wyłudzili blisko 18 tys. zł. Bezpieczny senior - policjanci przypominają aby nie dać się oszukać przestępcom

22:14, 17.02.2021 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania do osób podszywających się za funkcjonariuszy, pracowników administracji czy innej instytucji. Prosimy wszystkich, przede wszystkim osoby starsze o ostrożność w kontaktach telefonicznych zwłaszcza, gdy rozmówca chce od nas pieniędzy. Gdyńscy funkcjonariusze pracują nad sprawą oszustów działających metodą „na prokuratora”, do którego doszło wczoraj.

Funkcjonariusze policji każdego dnia prowadzą działania w zakresie bezpieczeństwa osób starszych. Mundurowi przypominają, że sprawcy wciąż modyfikują metody oszustw i wykorzystują zaufanie osób starszych do instytucji. Oszuści podają się m.in. za policjantów, prokuratorów, pracowników poczty. W rozmowie opowiadają o zagrożonych kontach bankowych, straszą możliwością utraty pieniędzy, po czym w ramach działań policyjnych żądają „pomocy”, która ma polegać na przekazaniu oszczędności. Wczoraj w Gdyni doszło do oszustwa, gdzie sprawca podał się za prokuratora i wyłudzili blisko 18 tys. zł.

Wczoraj do seniorki zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako prokurator. Oszust poprowadził rozmowę w taki sposób, że kobieta uwierzyła, iż jej pieniądze są zagrożone. Następnie poszła w wyznaczone miejsce i przekazała swoje oszczędności nieznanemu mężczyźnie będąc przekonaną, że to przedstawiciel prawa. Oszuści tego samego dnia zadzwonili do 65-latki aby namówić ją na wzięcie kredytu, ale seniorka zorientowała się, że to oszustwo.

Policjanci przyjęli zawiadomienie, ustalili dokładne okoliczności i obecnie pracują nad ustaleniem i ukaraniem sprawców.

Przypominamy, że nigdy nie należy działać w pośpiechu. Jeżeli odbierzemy telefon od nieznanej nam osoby z prośbą o przekazanie swoich oszczędności funkcjonariuszowi publicznemu możemy być pewni, że rozmawiamy z oszustem. W takich sytuacjach najlepiej od razu przerwać rozmowę. Pamiętajmy, że przedstawiciele prawa nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy ani drogocennych rzeczy i nigdy nie zadzwonią z takim żądaniem.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%