Zamknij
REKLAMA

Gdyński sąd podtrzymuje kary za nieprzestrzeganie obostrzeń

12:19, 01.03.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Nieprzestrzeganie obostrzeń pociąga za sobą konsekwencje w postaci mandatów wystawianych przez funkcjonariuszy Policji i kar nakładanych przez Sanepid.

Także w Gdyni mundurowi prowadzą systematyczne kontrole. Policjantów można spotkać między innymi w centrach handlowych, gdzie kontrolują sklepy i lokale gastronomiczne pod kątem przestrzegania przepisów związanych z wirusem.

Podczas ostatnich działań policjanci skontrolowali 7 restauracji, 174 placówki handlowe, 5 klubów fitness, 166 środków transportu publicznego oraz blisko 200 innych miejsc publicznych. Funkcjonariusze wystawili 12 mandatów karnych za niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń sanitarnych.

[ZT]44198[/ZT]

Wiele spraw trafia do gdyńskiego Sądu Rejonowego. Są to odwołania i wnioski o ukaranie. Postanowiliśmy sprawdzić jakie decyzje w tych sprawach podejmują sędziowie.

Prezes Sądu Rejonowego w Gdyni informuje, że do końca stycznia do instytucji wpłynęło łącznie 60 spraw dotyczących Art. 54. kodeksu wykroczeń [Naruszenie przepisów porządkowych], który mówi: „Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.”

[ZT]44151[/ZT]

W 27 sprawach wydano wyrok skazujący

W 18 przypadkach sąd wydał postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania albo jego umorzeniu. Pięć spraw czeka jeszcze na decyzję Sądu.

Po akcjach, które rozpoczęły się w połowie lutego wniosków może być więcej. Sprawę wkrótce przedstawimy.

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%