Zamknij
REKLAMA

Funkcjonariusze drogówki pracowali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Wystawili 103 mandaty karne, z czego 68 za przekroczenie dozwolonej prędkości

22:11, 02.03.2021 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze gdyńskiej drogówki prowadzili działania skierowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mimo, że nadrzędnym celem takich działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci również zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna prędkość to od lat najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków. Dlatego policjanci gdyńskiej drogówki wciąż prowadzą działania skierowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wczoraj, w trakcie pracy funkcjonariusze przeprowadzili 139 kontroli drogowych. Mundurowi wystawili 103 mandaty karne, z czego 68 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Nie obeszło się też bez zatrzymania prawa jazdy – dwa zostały zatrzymane za przekroczenie prędkości o 50 km w terenie zabudowanym, kolejne za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz nietrzeźwy kierujący odpowie za jazdę po alkoholu, grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Mimo słonecznej aury pamiętajmy, że tylko wzmożona czujność i przestrzeganie przepisów może uchronić nas przed wypadkiem.

 

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%